Kacper Urbański z asystą, Arkadiusz Milik z golem. "Polski mecz" w Serie A nie zawiódł

Bartosz Głąb
Kacper Urbański (Bologna) i Arkadiusz Milik (Juventus)
Kacper Urbański (Bologna) i Arkadiusz Milik (Juventus) ESPN
Bologna zremisowała u siebie z Juventusem 3:3 w szalonym meczu na zakończenie 37. kolejki ligi włoskiej. Na początku drugiej połowy gospodarze prowadzili już różnicą 3 goli, a asystę przy jednym z trafień zaliczył Kacper Urbański. W 64. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik i Stara Dama ruszyła do odrabiania strat. Polak pięknym strzałem z rzutu wolnego strzelił na 2:3, a ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Kacper Urbański z pierwszą asystą w Serie A

Stawką spotkania było zakończenie sezonu Serie A na najniższym stopniu podium. Rywalizację w poniedziałkowy wieczór świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 2. minucie. Riccardo Calafiori skorzystał z zamieszania w polu karnym Juventusu i otworzył wynik meczu.

W 11. minucie Kacper Urbański fantastycznie wrzucił ze skrzydła na głowę Santiago Castro, a Argentyńczyk uderzeniem głową podwyższył prowadzenie.

W kolejnych fragmentach spotkania Stara Dama starała się odrobić straty, ale nie mogła znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną tego dnia defensywę Bologny oraz stojącego w bramce Łukasza Skorupskiego. Po zmianie stron gospodarze zadali kolejny cios. Po błędzie w defensywie turyńczyków, swoją drugą bramkę zaliczył Riccardo Calafiori.

Bologna rozbiła Juventus w meczu Serie A
Bologna rozbiła Juventus w meczu Serie A Serena Campanini / PAP / EPA

W 64. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, a chwilę później zszedł z niego Kacper Urbański. Po wejściu polskiego napastnika Juventus rzucił się do odrabiania strat. Najpierw bramkę na 1:3 zdobył Federico Chiesa, a w 83. minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Arkadiusz Milik.

Bologna jeszcze nie otrząsnęła się po stracie drugiego gola, a był już remis. Chwilę po bramce Polaka, do siatki miejscowych trafił inny zawodnik, który na placu gry pojawił się po przerwie. Do wyrównania doprowadził Kenan Yildiz.

Remis sprawia, że przed ostatnią kolejką Serie A to Juventus zajmuje 3. miejsce w lidze, mimo że oba zespoły mają taką samą liczbę punktów. W najbliższą Stara Dama zagra u siebie z Monzą, natomiast Bologna podejmie na wyjeździe Genuę.

37. kolejka ligi włoskiej. Bologna FC - Juventus FC 3:3 (2:0)

• Bramki: 2',53' Riccardo Calafiori, 11' Santiago Castro, - 76' Federico Chiesa, 83' Arkadiusz Milik, 84' Kenan Yildiz.
  • Żółte kartki: M.Aebischer, - F.Miretti, A.Cambiaso, Danilo, Bremer.
  • Sędzia: Giovanni Ayroldi

Bologna FC: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Riccardo Calafiori (76' Sam Beukema), Jhon Lucumi, Victor Kristiansen - Dan Ndoye, Michel Aebischer, Remo Freuler (76' Oussama El Azzouzi), Kacper Urbański (71' Giovanni Fabbian), Jens Odegaard (71' Riccardo Orsolini) - Santiago Castro (64' Alexis Saelemaekers).

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Federico Gatti (57' Kenan Yildiz), Bremer, Danilo - Andea Cambiaso (46' Timothy Weah), Fabio Miretti (46' Carlos Alcaraz), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot (71' Nicolo Fagioli), Samuel Iling Junior - Dusan Vlahović (64' Arkadiusz Milik), Federico Chiesa.