Pogoń Szczecin skończy sezon bez niczego. Remis ze Stalą Mielec, bramkarz Mateusz Kochalski powstrzymał Portowców

Jacek Czaplewski
Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:0
Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:0 PAP/Paweł Topolski
Pogoń Szczecin zmarnowała ostatnią szansę zajęcie trzeciego w PKO Ekstraklasie, gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Konferencji. W wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec zremisowała 0:0. Na boisku brylował Mateusz Kochalski. Bramkarzy gospodarzy wybronił wszystkie najgroźniejsze strzały drugiej połowy.

Mecz Stal - Pogoń wynik meczu 0:0. Wielkie rozczarowanie

Pogoń wystąpiła bez wykartkowanego Leonardo Koutrisa. Greka, autora zwycięskiej bramki w niedawnym meczu z Puszczą Niepołomice (1:0) zastąpił na lewej obronie Kacper Smoliński. To on przed przerwą sprawił, że serca kibiców zabiły mocniej. Na połowie boiska dopuścił się - jako ostatni defensor - karygodnej straty, po której rozpędzony Igor Strzałek stanął oko w oko z bramkarzem. Strzału jednak nawet nie oddał, bo w ostatnim momencie piłkę musnął wracający za akcją Smoliński.

To była właściwie jedyna dogodna okazja na gola dla Stali. Pozostałe sytuacje wypracowała Pogoń. Przed przerwą do nożyc złożył się Alexander Gorgon, którego uderzenie zatrzymał Bert Esselink, za co otrzymał brawa od ponad 6 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie przy Solskiego.

Kamil Kiereś zostanie w Stali Mielec? Klub miał plan B

- To był mecz pod znakiem Kochalskiego, ale i ostatniego podania, którego zabrakło z obu stron. Zabrakło precyzji - podsumował później Michał Żewłakow komentujący dla Canal+ Sport.

Mecz Stal - Pogoń. Świetny Mateusz Kochalski

W drugiej połowie Pogoń co najmniej cztery razy stanęła przed szansą na zdobycie bramki. Za każdym razem świetnie bronił jednak Mateusz Kochalski. Zatrzymało kolejno Adriana Przyborka, Linusa Wahlqvista, Benedikta Zecha i wreszcie Kamila Grosickiego wpadającego do szesnastki z lewego skrzydła.

- Kochalski postawił szlaban - stwierdził komentator Bartosz Gleń i zauważył, że w bezpośrednim dwumeczu to Stal ugrała cztery punkty, a Pogoń jako faworyt tylko jeden.

W najgorszym przypadku Pogoń skończy sezon na siódmym miejscu (obecnie jest tuż za podium). Stal jest dziewiąta, ale czeka na odpowiedź innych zespołów. Za tydzień wybiera się do ŁKS Łódź, do Szczecina przyjedzie natomiast Górnik Zabrze, który dzisiaj gra u siebie z walczącą o utrzymanie Puszczą Niepołomice.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):