MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czwarte miejsce Budowlanych to najlepszy wynik tej drużyny w historii występów w mistrzostwach Polski seniorek

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Fot. KS Budowlani Wizja Med /Facebook
Zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo Polski w rugby 7 kobiet. Ostatni turniej w Gdańsku wygrał miejscowy zespół Biało-Zielonych, który w finale pokonał Legię 19:12. Trzecie miejsce zajęły Diablice Ruda Śląska, czwarte Mazovia Mińsk Mazowiecki, a piąte – Budowlani WizjaMed. Łodzianki przegrały z Legią 12:31 (do przerwy był remis 12:12) i Diablicami 5:24, ale w ostatnim swoim meczu pokonały AWF Warszawa 37:0 - informuje red. Wojciech Filipiak.

Biało-Zielone zajęły oczywiście pierwsze miejsce w rywalizacji całego sezonu, wyprzedzając Legię, Mazovię, Budowlanych WizjoMed, Diablice, Arkę Gdynia, Bestie Kraków, Black Roses z Poznania, AWF. Dziesiąte miejsce zajął zespół Venol-Atomówki Łódź, a za nim znalazły się jeszcze drużyny Rugby Biesal, RC Częstochowa, Amazonki Lublin i Błyskawice Rzeszów.

Czwarte miejsce Budowlanych to najlepszy wynik tej drużyny w historii występów w mistrzostwach Polski seniorek. W żadnej dyscyplinie zespołowej drużyna z Łodzi i z regionu nie zajęła w tym sezonie lepszego miejsca - również czwarte w ekstraklasie były siatkarki Budowlanych (marka ta sama, ale klub inny). Wierzymy, że zarówno klub z Górniczej, jak i władze łódzkiego sportu uwzględnią ten sukces przy najbliższym podziale dotacji i premii za wyniki.

W ostatnim turnieju w Gdańsku w łódzkiej drużynie grały Dorota Krawczyk, Żaneta Zych, Nadia Rowińska, Weronika Goździk, Laura Spławska, Martyna Łaszcz, Daria Jarocka, Oksana Arnaut, Liza Hiltajczuk, Wiktoria Mamcarz i Wiktora Przeździęk. W trakcie sezonu grały także albo leczyły kontuzje Zofia Fornalczyk, Karolina Krawczyk, Karolina Stokowska, Maja Kopka, Patrycja Kowalska. Trenerami drużyny są Patrycja Badowska i Sławomir Janowski, a duży wkład w osiągnięte wyniki ma personel medyczny z przychodni „Esse Dla Zdrowia”, bo przecież łatwo w tym sporcie o urazy.

Reprezentacja Polski rozpocznie teraz trudny sezon międzynarodowy: turnieje w Krakowie (18-19 maja) oraz ewentualnie w Madrycie o awans do Ligi Światowej, mistrzostwa Europy i eliminacje olimpijskie. Sezon krajowy zakończy się ostatnim turniejem mistrzostw Polski do lat 16, w którym drugie w tej chwili w klasyfikacji Atomówki walczyć będą z Amazonkami Lublin o złote medale.

Do kadry juniorek do lat 16 powołane zostały Oliwia Brończyk, Amelia Chojnacka i Amelia Lerka z Atomówek oraz grająca w tej drużynie wypożyczona z Alfy Bydgoszcz Wiktora Michałowska. W kadrze do lat 18, która grać będzie w mistrzostwach Europy, są z kolei Dorota Krawczyk i Weronika Goździk z Budowlanych oraz Atomówki Nina Klamka, Klaudia Witońska, Hanna Jędraszek, Weronika Rożniatowska i Wiktoria Czubak. Menedżerem obu kadr juniorskich jest trener Atomówek Zbigniew Grądys.
W seniorskiej kadrze kobiet łódzkie kluby nie są reprezentowane, natomiast w reprezentacji Polski w rugby 7 mężczyzn na turniej w Genewie 11 i 12 maja znalazł się Michał Łaszcz z Budowlanych, grający w siódemkach w Kaskadzie Szczecin - kończy red. Wojciech Filipiak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki