MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dla każdego coś... ciekawego! Szykują się wyjątkowe spotkania i warsztaty w Muzeum Śląskim w tym tygodniu. Koniecznie sprawdźcie

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
arch.
Jeśli szukacie inspirujących wydarzeń kulturalnych na nadchodzące dni, Muzeum Śląskie w Katowicach ma dla Was coś specjalnego! Ten tydzień obfituje w wyjątkowe spotkania i warsztaty, które zadowolą zarówno miłośników sztuki, jak i entuzjastów nauki. Przygotowane wydarzenia oferują unikalną okazję do spotkania z wybitnymi twórcami, zgłębiania tajników różnych dziedzin oraz doświadczania sztuki w sposób interaktywny. Niezależnie od wieku czy zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla każdego coś... ciekawego! Wyjątkowe spotkania i warsztaty w Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało w tym tygodniu szereg fascynujących wydarzeń, które z pewnością zainteresują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oto szczegóły nadchodzących spotkań i warsztatów:

  • „Na granicy… Historie (nie)ludzkie” – spotkanie z Arkadiuszem Golą, Środa, 22 maja, godz. 18:00, Czytelnia

    W ramach wystawy „Wojny nigdy dość!”, Muzeum Śląskie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Arkadiuszem Golą, fotografem, kuratorem wystaw i wykładowcą w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Gola, laureat licznych nagród w konkursach fotografii prasowej i dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego, opowie o swoich doświadczeniach z dokumentowania skutków wojny w Ukrainie. Podczas prelekcji omówione zostaną kwestie etyczne i prawne związane z fotografowaniem tragedii ludzkiej oraz wpływ przekazu medialnego na pomoc uchodźcom. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć wykonanych na granicach z Ukrainą, jak również fotografiach innych reporterów dokumentujących problemy uchodźców.

  • Wykład z cyklu „Motywy znane i lubiane”: Dziwacy w malarstwie. Sobota, 25 maja, godz. 14:00, Sala B

    Cykl „Motywy znane i lubiane” skierowany jest zarówno do osób niesłyszących, jak i słyszących. Wykłady Michała Justyckiego, prowadzone w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na język mówiony, przybliżają postacie i motywy osadzone w kulturze. Tym razem temat brzmi „Dziwacy w malarstwie. To ciekawe, to przerażające!” W trakcie prelekcji uczestnicy będą mogli przyjrzeć się portretom ludzi z wadami wyglądu autorstwa znanych malarzy. Czy brzydota może być równie atrakcyjna jak piękno? Spotkanie z pewnością dostarczy wielu przemyśleń na temat zmieniających się kanonów piękna.

  • Interaktywny wykład dla opiekunów i dzieci w ramach cyklu „I KROPKA”. Sobota, 25 maja, godz. 16:00, Sala B

    Dr Jacek Francikowski z Uniwersytetu Śląskiego poprowadzi interaktywny wykład i warsztaty dla opiekunów i dzieci. W ramach cyklu „I KROPKA” uczestnicy zgłębią tajniki działania zmysłu wzroku – jednego z najbardziej skomplikowanych zmysłów człowieka. Warsztaty pozwolą odkryć budowę i funkcjonowanie oka, a także zrozumieć procesy zachodzące w układzie wzrokowym. Interaktywne zajęcia, łączące teorię z praktyką, umożliwią lepsze zrozumienie mechanizmów percepcji kolorów, głębi i ruchu. Wykład będzie tłumaczony na polski język migowy, co zapewni dostępność dla szerokiej grupy uczestników.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Q&A KATARZYNA DOWBOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni