MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna zmiana w ŁKS. Aleksandra Gryka rozstaje się z ŁKS Commercecon

Dariusz Kuczmera
Z ŁKS Commercecon Łódź zdobyła pierwszy w seniorskiej karierze tytuł mistrzyni Polski. Reprezentowała Łódzkie Wiewióry w TAURON Lidze, TAURON Pucharze Polski i europejskich pucharach. Dziękujemy Aleksandrze Gryce za grę w biało-czerwono-białych barwach i zapisanie się złotą czcionką w historii klubu! - informuje ŁKS Commercecon.

Dołączając do ŁKS Commercecon Łódź, Aleksandra Gryka miała na koncie medale w siatkówce młodzieżowej (złoto mistrzostw Polski kadetek i trzy mistrzostwa Polski w kategorii juniorek). Z ŁKS Commercecon Łódź wywalczyła pierwszy w seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski oraz dwukrotnie zagrała w finale Pucharu Polski. Reprezentowała również zespół w Lidze Mistrzyń.

W sezonie 2022/2023 w barwach ŁKS Commercecon Łódź w TAURON Lidze rozegrała 24 mecze, zdobywając 252 punkty – 177 w ataku, 64 blokiem i 11 z zagrywki. W ataku zanotowała skuteczność na poziomie 56%. W rozgrywkach 2023/2024 w TAURON Lidze wystąpiła w 25 meczach. Wywalczyła dla drużyny 254 punkty, w tym 8 z zagrywki, 61 blokiem i 185 w ataku (55% skuteczności). Cztery razy została wyróżniona statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu.

Jej poziom gry ponownie docenił Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski. W zeszłym roku Aleksandra Gryka musiała się oszczędzać z powodu urazu stopy, w tym prosto po zakończeniu rozgrywek ligowych udała się na zgrupowanie kadry w Szczyrku.
Poza boiskiem mogliśmy liczyć na zaangażowanie Oli również w projekty społeczno-kulturalne, m.in. promowanie czytelnictwa.