MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze ręczni SMS ZPRP Kielce po raz piąty z rzędu wygrali SMS Cup w Płocku i awansowali do Ligi Centralnej. Zobacz zdjęcia z turnieju

Dorota Kułaga
SMS ZPRP Kielce w pięknym stylu został triumfatorem tegorocznej edycji SMS CUP.
SMS ZPRP Kielce w pięknym stylu został triumfatorem tegorocznej edycji SMS CUP. Paweł Bejnarowicz/Orlen Superliga
Odbyła się kolejna edycja SMS Cup, w której bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze ręczni SMS ZPRP Kielce. Byli najlepsi w rywalizacji Szkół Mistrzostwa Sportowego w Płocku, zdobyli puchar i wywalczyli awans do Ligi Centralnej.

Piłkarze ręczni SMS ZPRP Kielce wygrali SMS Cup!

W płockiej ORLEN Arenie odbył się turniej SMS Cup z udziałem Szkół Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna, Płocka i Kielc oraz graczy Port Service Wybrzeża Gdańsk.

Zobacz zdjęcia z turnieju SMS Cup

Mecz o 3. miejsce: SMS ZPRP Płock - Port Service Wybrzeże Gdańsk 25:31

Finał: MS ZPRP Kielce - SMS ZPRP Kwidzyn 34:32 (19:16)
SMS ZPRP Kielce: Kaleta, Drzewiński– Kalata 2, Chłopek 1, Latosiński 8, Wiśniewski 1, Kula 1, Sondej 4, Bańczyk 2, Bieniek, Trzaskowski 6, Szczepański 4, Cebulski 4, Skiba 1.
SMS ZPRP Kwidzyn: Frydrychewicz, Legięć, Dyas – Pietruszka, Markar, Frankowski 3, Skierka 3, Jeżowski 2, Płowiec 1, Witczak 4, Lewczyk 10, Drajewski 1, Czyżycki 1, Chrząstowski 6, Lenckowski 1.

Jak informuje Orlen Superliga wynik finałowego spotkania SMS Cup celnym rzutem otworzył Marcel Latosiński, a wkrótce na 2:0 podwyższył Jakub Kalata. Do przerwy kielecki zespół prowadził trzema bramkami. W 58. minucie meczu bramkę z rzutu karnego rzucił Oskar Sondej, po czym swoją szansę w ataku wykorzystali Paweł Lewczyk oraz Dawid Frankowski i Kwidzyn zbliżył się do Industrii na jedno trafienie. O czas poprosili szkoleniowcy SMS ZPRP Kielce. Po przerwie bramkę ze skrzydła rzucił Marcel Latosiński. Wynik finałowego spotkania na 34:32 ustanowił Jakub Trzaskowski, dzięki czemu to szczypiorniści SMS ZPRP Kielce triumfowali w turnieju SMS Cup i wywalczyli awans do Ligi Centralnej. Wielkie powody do satysfakcji mieli szkoleniowcy kieleckiej drużyny, dyrektor szkoły Radosław Wasiak i dyrektor sportowy Sławomir Szmal