
1) W filmie wystąpiło około 2000 statystów (a są źródła mówiące o… 3500)! W ogóle jak na polskie warunki była to superprodukcja – na planie pojawiło się ponadto ponad 60 aktorów (licząc również epizody), zaś ekipa filmowa liczyła około 120 osób.
Alvernia Studios/NEXT FILM

2) Na ścieżce dźwiękowej pojawiło się 26 przebojów muzycznych, na czele z piosenkami „Cztery osiemnastki”, „Oczy cziornyje”, „Ona tańczy dla mnie”, „Wolność”, „Jesteś szalona” czy „Wszyscy Polacy”. Płyta z piosenkami z filmu, na której znalazło się 15 utworów, okazała się sporym sukcesem – znalazły się na niej przeboje disco polo śpiewane przez ekranowy Laser (czyli Dawida Ogrodnika i Piotra Głowackiego), Atomic (którego lidera zagrał Rafał Maćkowiak), a także Gelsoninę (Joannę Kulig).
media-press.tv

3) Reżyser Maciej Bochniak zasłynął wcześniej dokumentem „Miliard szczęśliwych ludzi”, opowiadającym o rzekomym sukcesie grupy Bayer Full na chińskim rynku. Projekt ten przybliżał kulisy współpracy lidera zespołu, Sławomira Świerzyńskiego, z działającym od lat na chińskim rynku biznesmanem Krzysztofem Darewiczem – jak wiadomo w 2010 roku polska prasa wręcz oszalała na temat wydania płyty Bayer Full w języku chińskim i kontrakcie na 67 milionów płyt (co okazało się chwytem marketingowym).
media-press.tv

4) Zdjęcia nakręcono w 35 dni, w Warszawie, Bydgoszczy (wnętrze tamtejszej opery „zagrało” halę, w której w finale odbywa się konkurs Eurowizji), Łebie (turyści dziwili się, cóż to za dziwny jacht zacumował przy kapitanacie), Piechcinie (tamtejsze kamieniołomy) oraz Bożejewiczkach koło Żnina (westernowe miasteczko Silverado City). Odgrywającą ważną rolę w filmie kolej wąskotorową „zagrała” pałucka wąskotorówka.
media-press.tv