
"Vera Cruz" - piątek, TVP 1, godz. 21:35
Rok 1866. W Meksyku trwa wojna domowa. W rewolucyjnej zawierusze los styka dwóch awanturników: byłego majora wojsk Południa Benjamina Trane'a i bandytę Joego Erina. Obaj przybyli do Meksyku w poszukiwaniu łatwego zysku, postanawiają więc walczyć po tej stronie, która zapewni im większe korzyści. Niebawem Trane i Erin zostają zaangażowani jako eskorta hrabiny Marie Duvarre, która wiezie złoto dla wojsk cesarskich. Postanawiają je zrabować, ale z takimi samymi zamiarami noszą się markiz de Labordere oraz Ramirez, generał armii rewolucjonistów.

"Czerwony smok" - piątek, TV PULS, godz. 22:10
Will Graham, agent FBI, odszedł ze służby, nie mogąc, mimo upływu czasu, otrząsnąć się ze spotkania z maniakalnym mordercą, Hannibalem Lecterem. Ponieważ ma niecodzienną zdolność wnikania w umysł przestępcy, przy najbliższej trudnej sprawie jego były szef, Jack Crawford, prosi go o pomoc. Chodzi o zbiorowe zabójstwa rodzin mordowanych podczas pełni księżyca. Jeśli w ciągu trzech tygodni policja nie trafi na ślad przestępcy, dojdzie do kolejnej zbrodni. Tymczasem w sidła zabójcy, którego idolem jest Hannibal Lecter, wpada kolejna ofiara.

"W sieci kłamstw" - piątek, TVN, godz. 22:50
Roger Ferris, doświadczony agent CIA, natrafia na ślad Al-Saleema, przywódcy islamskiej grupy terrorystycznej. Nawiązuje współpracę z tajnymi służbami w Jordanii, licząc na to, że uda mu się zbliżyć do poszukiwanego przestępcy. Jego poczynania obserwuje Ed Hoffman, szef CIA, który uważa, że Al-Saleema trzeba zgładzić za wszelką cenę. Rozkazy z Waszyngtonu budzą coraz większy sprzeciw Ferrisa. Obawiając się, że ich wykonanie może doprowadzić do zerwania porozumienia z Jordańczykami, agent postanawia zacząć działać na własną rękę.

"Bad boys" - piątek, POLSAT FILM, godz. 23:10
Marcus Burnett i Mike Lowrey należą do tajnego wydziału antynarkotykowego policji w Miami. W dzień po największym sukcesie _ przejęciu heroiny o wartości 100 mln dolarów, przydarza im się największa wpadka: heroina zostaje skradziona z posterunku. Burnett i Lowrey mają zaledwie 3 dni na jej odzyskanie, gdyż zwierzchnicy podejrzewają, że kradzież zorganizował ktoś z oddziału. Walcząc z czasem, śledzą mistrza złodziei, tajemniczego Foucheta. Przestępcę może zidentyfikować jedyny, w dodatku dość kłopotliwy i gadatliwy świadek: piękna Julie Mott.