
30. „Baby blues” (2013)
„Baby blues” (reż. Katarzyna Rosłaniec) to polski dramat obyczajowy, który został nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem. Film ten porusza ważny problem społeczny, jakim jest ciąża wśród nastolatek. Dużym atutem tego filmu są zdjęcia, które nadają całości dokumentalnego charakteru, co podnosi wiarygodność prezentowanych scen. Na korzyść „Baby blues” działa także język - wulgarny i ekspresyjny, ale nie sztucznie wykreowany. Fabuła tego dramatu obyczajowego skupia się na historii 17-letniej dziewczyny - Natalii, która świadomie decyduje się na dziecko ze swoim niedojrzałym chłopakiem - Kubą. Szybko okazuje się, że macierzyństwo zaczyna ją przerastać, a ojciec dziecka zdecydowanie nie zdaje tego egzaminu.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

29. „Galerianki” (2009)
„Galerianki” (reż. Katarzyna Rosłaniec) to polski dramat obyczajowy, którego realizatorzy mieli ambicję, by stworzyć obraz współczesnych nastolatek. Mimo tych szczytnych założeń po obejrzeniu filmu można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia raczej z wyjaskrawioną kreacją, niż z realistycznym przedstawieniem polskiej młodzieży. Nie należy jednak „Galerianek” spisywać od razu na straty, gdyż zwracają one uwagę na ważny problem społeczny - prostytucję wśród nastolatek. Główną bohaterką tego filmu jest Alicja - nastolatka pochodząca z biednej, rozbitej rodziny. Jej życie zmienia się wówczas, gdy poznaje Milenę i jej przyjaciółki, które wolny czas spędzają w galeriach handlowych, oferując mężczyznom usługi seksualne w zamian za pieniądze, ubrania i sprzęt elektroniczny.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

28. „Carrie” (1976)
„Carrie” (reż. Brian De Palma) to amerykański horror, który stanowi ekranizację pierwszej powieści Stephena Kinga. Film ten opowiada historię tytułowej Carrie - 17-letniej dziewczyny, której matką jest ortodoksyjna chrześcijanka - Margaret White. Kobieta uważa swoją córkę za przekleństwo boże i karę za grzechy. Natomiast sama Carrie jest cichą, nieśmiałą i nieco wycofaną dziewczyną, która nie ma łatwego życia - w szkole jest wyszydzana, a w matce nie znajduje należnego wsparcia. Jej życie zmienia się bezpowrotnie, gdy podczas lekcji wychowania fizycznego dostaje pierwszej miesiączki. Wówczas odkrywa zdolności telekinetyczne, które z czasem uczy się kontrolować.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

27. „Papierowe miasta” (2015)
„Papierowe miasta” (reż. Jake Schreier) to amerykański melodramat, będący ekranizacją bestsellerowej powieści Johna Greena. Głównym wątkiem tego filmu jest historia Quentina - świeżo upieczonego absolwenta liceum, który od niepamiętnych czasów zakochany jest w swojej sąsiadce - Margo. Pewnego razu dziewczyna prosi go o przysługę i razem wyruszają na spotkanie z nieznanym. Niestety Margo wkrótce znika, a Quentin postanawia ją odnaleźć, w czym pomagają mu jego koledzy. ”Papierowe miasta” to ciekawa, aczkolwiek mało oryginalna pod względem fabularnym, opowieść o dojrzewaniu i magicznym momencie przekroczenia granicy dorosłości.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv