
Mirosław Baka w filmie „1920. Wojna i miłość”

„Polonia Restituta” (1980) - Janusz Zakrzeński
„Polonia Restituta” opowiada historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieło w reżyserii Bohdana Poręby rozpoczyna się w momencie formowania się Legionów Polskich w 1914 roku, a kończy się konferencją w Wersalu. Ukazane w nim są zarówno rozgrywki na najwyższym szczeblu władz Ententy czy państw centralnych, jak i losy prostych żołnierzy. Piłsudskiego zagrał Janusz Zakrzeński, znany chociażby z roli Benedykta Korczyńskiego w „Nad Niemnem” Zbigniewa Kuźmińskiego. Co ciekawe, aktor ten był wieloletnim członkiem Związku Piłsudczyków. Zginął w katastrofie smoleńskiej.

„Marszałek Piłsudski” (2001) - Mateusz Bonaszewski i Zbigniew Zapasiewicz
W 2000 TVP wyprodukowała serial pt. „Marszałek Piłsudski”. Była to ośmioodcinkowa biografia Piłsudskiego obejmująca okres od jego wczesnej młodości aż do śmierci. W rolę Marszałka wcieliło się dwóch aktorów. Młodego Piłsudskiego grał Mariusz Bonaszewski, a starszego Zbigniew Zapasiewicz. Fabuła jest prezentowana w postaci wywiadu z sędziwym już Piłsudskim. Marszałek snuje wspomnienia, które przedstawione są w postaci retrospekcji. Sceny zrealizowane współcześnie sąsiadują z autentycznymi materiałami archiwalnymi.

„1920. Wojna i miłość” (2010) - Mirosław Baka
„1920. Wojna i miłość” to serial opowiadający o pierwszych latach niepodległej Polski. Opowiada on historię trzech żołnierzy - Bronka (Jakub Wesołowski), Władka (Wojciech Zieliński) i Józefa (Tomasz Borkowski). Każdy z nich w trakcie I wojny światowej służył w armii innego państwa zaborczego. Marszałek Piłsudski jest w tej historii postacią epizodyczną. Gra go Mirosław Baka. Józef Piłsudski jest przedstawiony w serialu dość powierzchownie, bez specjalnego pogłębienia jego osobowości. Wynika to zapewne z tego, że nie jest on jednak główną postacią tego serialu.