
"Miłość w mieście ogrodów" (reż. Ingmar Villqist i Adam Sikora) | data premiery nieznana
Michał (Ireneusz Czop) odniósł spektakularny sukces zawodowy. Jest architektem, ma własną pracownię, wygrywa konkurs, wykłada, projektuje wiele budowli w Polsce i za granicą. Jego żona Marta (Urszula Grabowska) prowadzi galerię sztuki. Żyją w pięknym domu i są spełnieni zawodowo. Jednak świadomość tragicznego zdarzenia sprzed dekady i wyrządzenia zła nie pozwala na radość z sukcesów. Pewnego dnia Michał na swojej drodze spotyka młodą baletnicę (Michalina Olszańska), w której się zakochuje. To zakazane uczucie spowoduje lawinę zdarzeń, które raz na zawsze zmieni jego życie i rodziny.
Oprócz ciekawej obsady głównych ról, na ekranie zobaczymy, równie interesujący wybór aktorów drugoplanowych. W rolę dyrektora opery wcieli się Bernard Krawczyk, matkę Julii zagra Grażyna Szapołowską, a owianą tajemnicą rolę właścicielki szkoły tańca Edyta Herbuś. Rolę Agnieszki gra Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumpligns (nagrodzony Fryderykiem w 2014r. za Fonograficzny Debiut Roku). Zespół został również zaproszony do stworzenia muzyki do filmu.
Oj, długo czekamy na ten film i to bardzo. Pamiętajmy, że w międzyczasie zdążyła zmienić się obsada, a o produkcji jakby słuch zaginął. Miejmy nadzieję, że twórcy przypomną o sobie w 2017 roku, bo ich film ma potencjał!

"Zud" (reż. Marta Minorowicz) | data premiery nieznana
Tytułowy Zud to zjawisko, w efekcie którego nieprzejednane siły natury przejmują kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. Niespodziewany nawrót zimy niszczy dobytek rodziny nomadów. Jedenastoletni Sukhbat musi porzucić beztroskie dzieciństwo. Od tego, czy uda mu się oswoić dzikiego konia i wygrać wyścig, zależy los i byt jego rodziny. Intensywna relacja pomiędzy chłopcem, jego ojcem i zwierzęciem pokazuje, jak bardzo natura potrafi zawładnąć ludzkim życiem. Z konfrontacji z siłą stepu, nikt nie wychodzi bez szwanku – piszą twórcy filmu.
Zdjęcia do filmu realizowane były w Mongolii. W rolach głównych wystąpili prawdziwi nomadowie, Sukhbat Batsaikhan (Sukhbat) i Batsaikhan Budee (ojciec). Również w pozostałych rolach obsadzeni zostali rdzenni mieszkańcy mongolskiego stepu. Scenariusz napisali Marta Minorowicz i Kenneth McBride. Autorem zdjęć do filmu jest Paweł Chorzępa, za montaż odpowiedzialna jest Beata Walentowska.
Film jest koprodukcją polsko–niemiecką. Ze strony polskiej za produkcję odpowiadała Anna Wydra z firmy Otter Films, z niemieckiej Ann Carolin Renninger i Thomas Kufus z zero one film. Film wyprodukowano dzięki współfinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Eurimages, FFA Filmförderungsanstalt i Medienboard Berlin – Brandenburg, programu MEDIA. Projekt rozwijany był m.in. w ramach warsztatów EAVE, Programu NIPKOW i Dragon Forum. Za sprzedaż międzynarodową filmu odpowiada Manuela Buono z firmy Slingshot Films.
"Zud" swoją światową premierę miał na Berlinale 2016.

"Syn Królowej Śniegu" (reż. Robert Wichrowski) | data premiery nieznana
Główną bohaterką filmu jest dwudziestokilkuletnia Anna (Michalina Olszańska), która samotnie wychowuje syna Marcina (Maciej Bożek). Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Próbując przypodobać się otaczającemu ją światu, zapomina o tym, co najważniejsze; w myślach zaciera się granica między dobrem, a złem.
Jej sześcioletni syn, spragniony ciepła i miłości, dzięki mieszkającemu po sąsiedzku Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do świata baśni. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której się nie odnajduje, czuje się szczęśliwy. Gdy Anna pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Ale czy mama Marcina dokona właściwego wyboru?
W obsadzie znaleźli się m.in. Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Ewa Szykulska i Rafał Fudalej.

"Zgoda" (reż. Maciej Sobieszczański) | data premiery nieznana
Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie.
Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko.
W pozostałych rolach m.in.: Wojciech Zieliński, Danuta Stenka i Jacek Braciak. Scenariusz „Zgody”, autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej, otrzymał III nagrodę w konkursie Script Pro 2012.
Pierwsze wzmianki o tym filmie pojawiły się jeszcze w 2015 roku, a potem nastała cisza... Maciej Sobieszczański "Performerem" pokazał, że jest ciekawym reżyserem, a jeżeli w głównych rolach ma Jakuba Gierszała i Zofię Wichłacz, to na film pozostaje tylko czekać.