
9. „Sfora” (2002)
„Sfora”, będąca niejako następcą „Ekstradycji” Wojciecha Wójcika to serial, który miał ogromny potencjał. Dzisiaj całość – mimo że trzon historii opierał się na wciąż chwytliwym motywie morderstwa Komendanta Głównego Policji – jest lekko zapomniana, chociaż Olaf Lubaszenko, Radosław Pazura oraz Paweł Wilczak stworzyli bardzo dobre kreacje aktorskie. A do tego piękna Karolina Gruszka... Ale inną z zalet "Sfory" była niezwykle klimatyczna piosenka otwierająca serial. Kompozycja „Nie od razu raj” w wykonaniu Artura Gadowskiego już na zawsze będzie się kojarzyć z tą produkcją.
media-press.tv

8. „Fałszerze – powrót Sfory” (2007)
Widzowie długo musieli czekać na upragnioną kontynuację „Sfory”, a gdy już się doczekali, to... przyszło lekkie rozczarowanie. Niestety, serial już nie dorównywał poziomem pierwszemu sezonowi, aczkolwiek złego słowa nie można powiedzieć na piosenkę otwierającą produkcję. Wykonany przez Grzegorza Markowskiego utwór „Zło” został dobrany idealnie.
media-press.tv

7. „Na dobre i na złe” (1999)
O Annie Jurksztowicz i Krzesimirze Dębskim można napisać wiele. Ten duet to istna fabryka hitów, a jednym z nich jest właśnie tytułowy utwór do serialu „Na dobre i na złe”. Piosenka towarzyszyła serialowi aż do czerwca 2011 roku i spokojnie dzisiaj możemy już ją nazwać kultową! Autorem słów do piosenki jest Jacek Skubikowski.
media-press.tv

6. „Czterej pancerni i pies” (1966)
Pamiętacie scenę z filmu „Kiler”, gdy pijany Jurek Kiler (Cezary Pazura) i równie ubzdryngolony Siara Siarzewski (Janusz Rewiński) zaczynają „nucić” słowa „Deszcze niespokojne”? To wyłącznie świadczy o sile piosenki z serialu „Czterej pancerni i pies”, która naprawdę nazywa się „Ballada o pancernych”. Ten utwór już zwyczajnie zakorzenił się w naszej popkulturze, że będzie funkcjonować nawet wtedy, gdy (jeżeli jakimś cudem) serial o załodze czołgu Rudy 102 zostanie zapomniany. Słowa do tej piosenki napisała Agnieszka Osiecka, autorem muzyki jest Adam Walaciński, natomiast całość wykonał Edmund Fetting.
media-press.tv