
Bill Paxton - zm 25 lutego 2017 roku, miał 61 lat
Przyczyną śmierci aktora były powikłania po operacji. Zapamiętamy go m.in. z roli szeregowca Hudsona w filmie "Obcy - Decydujące starcie", astronauty Freda Haise'a w "Apollo 13" czy Brocka Lovetta w "Titanicu". W oświadczeniu rodziny aktora możemy przeczytać:
Ze bólem serca informujemy, że Bill Paxton zmarł w wyniku pooperacyjnych powikłań. Był kochającym mężem i ojcem. Karierę w Hollywood rozpoczął od pracy scenografa. Miał bogatą, trwającą cztery dekady karierę jako lubiany i ceniony aktor oraz filmowiec. Jego pasja dla sztuki była znana wszystkim jego bliskim, był pełen ciepła i niespożytej energii. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie żałoby."
Po karierze aktorskiej Paxton zajął się reżyserią. Był trzykrotnie nominowany do Złotych Globów.
Źródło: Associated Press, x-news
Wikimedia Commons

Danuta Szaflarska - zm 19 lutego 2017 roku, dożyła 102 lat
O śmierci w imieniu rodziny Szaflarskiej poinformował warszawski teatr TR Warszawa, z którym była związana od 2010 roku.
Danuta Szaflarska urodziła się w 1915 r. we wsi Kosarzyska koło Piwnicznej.
Na ekranie zadebiutowała w 1946 roku w "Zakazanych piosenkach" Leona Buczkowskiego, a w 1948 roku wystąpiła w "Skarbie". Później można było ją oglądać w "Ludziach z pociągu" (1961) Kazimierza Kutza, serialu "Lalce" (1977) Ryszarda Bera, "Dolinie Issy" (1982) Tadeusza Konwickiego, "Korczaku" (1990) Andrzeja Wajdy.
Wyśmienite role Danuty Szaflarskiej [GALERIA]Zobacz więcej
Ostatnio, w 2012 roku, Danuta Szaflarska wystąpiła w "Pokłosiu" Władysława Pasikowskiego oraz w "Innym świecie" - filmie dokumentalnym o niej samej. Aktorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród filmowych. W 2009 roku Szaflarska została uhonorowana Złotą Kaczką dla najlepszej aktorki stulecia kina polskiego. Od lat 50. minionego wieku związana jest z warszawskimi teatrami: najpierw Współczesnym, potem - Narodowym i Dramatycznym.
Źródło: TVN24/x-news
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Wojciech Młynarski - zm. 15 marca 2017 roku, miał 75 lat
O śmierci Wojciecha Młynarskiego poinformowała jego córka Paulina, która na portalu społecznościowym napisała: -Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy.
Rodzina, przyjaciele i gwiazdy żegnają zmarłego artystę [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej
Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Był poetą, reżyserem, wykonawca piosenki autorskiej, tłumaczem, satyrykiem i artystą kabaretowym. Dał nam wszystkim takie utwory jak m.in. "W Polskę idziemy", "Po prostu wyjedź w Bieszczady", "Ludzie to kupią" czy "W co się bawić", które już na zawsze zapisały się w historii polskiej rozrywki na najwyższym poziomie.
Młynarski debiutował w latach 60. XX wieku, występując w klubie studenckim Hybrydy. Następnie nawiązał współpracę z kabaretami Dudek, Owca i Dreszczowiec. W latach 70. zainteresował się dłuższymi formami i zajął się m.in. przekładem piosenek. Jest autorem polskich tłumaczeń utworów z musicali "Jesus Christ Superstar", "Kabaret" czy "Chicaco". Ponadto pisał piosenki dla m.in. Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Anny German, Anny Jantar czy Krzysztofa Krawczyka.
Źródło: TVN24/x-news
fot. Piotr Smoliński / Polska Press

Paweł Zarzeczny - zm 25 marca 2017 roku, miał 56 lat
Przyczyną śmierci dziennikarza był zawał serca. Zarzeczny od lat miał problemy ze zdrowiem, cierpiał m.in. na cukrzycę. Paweł Zarzeczny przez lata związany był z "Przeglądem sportowym", w którym pełnił funkcję m.in. redaktora naczelnego. Poza tym pisał felietony do "Polska the Times". Związany był też z CANAL+, "Super Expressem" i Onetem.