
Nie wiesz, co obejrzeć z ukochaną osobą w Walentynki? Przygotowaliśmy dla was kilkanaście filmowych propozycji, które idealnie wpasowują się w walentynkowy klimat! Zapomnijcie o klasycznych komediach romantycznych. Czas na nowe, niekiedy zaskakujące opowieści o miłości!

"Planeta Singli"
Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

"500 dni miłości"
Joseph Gordon-Levitt i Zooey Deschanel w komedii romantycznej Marca Webba. Tom zarabia na życie, pisząc teksty na kartki okolicznościowe. Będąc niepoprawnym romantykiem, głęboko wierzy w istnienie prawdziwej miłości. Kiedy w firmie, w której pracuje, pojawia się nowa asystentka prezesa, traci dla niej głowę. Jest przekonany, że Summer jest tą jedyną, zesłaną mu przez los. Robi wszystko, aby ona poczuła to samo, choć kobieta twierdzi, że nie wierzy w miłość i stałe związki. Okazuje się jednak, że ma z Tomem dużo wspólnego. Ich 500 dni razem zapowiada się burzliwie.

"To tylko seks"
Jamie to młoda, żyjąca pełnią życia specjalistka od spraw rekrutacji. Dzięki pracy poznaje Dylana, dyrektora artystycznego z Los Angeles, i namawia go na przeprowadzkę do Nowego Jorku, gdzie mieszka. Przy okazji oboje odkrywają, że dogadują się. Szybko się zaprzyjaźniają i, jako wrogowie romantycznej miłości, postanawiają spróbować związku bez zobowiązań. Sytuacja się komplikuje, gdy uświadamiają sobie, że ich wzajemne relacje są bardziej romantyczne, niż im się wydawało.