
11. „E.T” (1982)
„E.T” (reż. Steven Spielberg) to amerykański film przygodowy i science-fiction, wpisujący się w kino familijne, co oznacza, że adresowany jest on zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Film ten stanowi niezwykle wzruszającą opowieść o przyjaźni, która połączyła Elliota – samotnego chłopca, zamieszkującego kalifornijskie przedmieście, i przybysza z innej planety, który zgubił się na obcej planecie. „E.T” zdobył wiele nagród – w tym m.in. Oscara za najlepszą muzykę oryginalną, najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk oraz Złoty Glob za najlepszy dramat.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

10. „Faceci w czerni” (1997)
„Faceci w czerni” (Barry Sonnenfeld) to amerykańska komedia utrzymana w konwencji science-fiction. Główny wątek fabularny tego filmu skupia się na tajnej misji agentów, polegającej na utrzymaniu tajemnicy o istnieniu kosmitów, którzy przebrani są za zwykłych ludzi. Przy czym akcja filmu skoncentrowana jest przede wszystkim na dwóch agentach – K (Kay) i J (Jay). „Faceci w czerni” spotkali się z pozytywną opinią krytyków filmowych i podbili serca publiczności, czego dowodem jest kasowy sukces i liczne nagrody (m.in. BAFTA za najlepsze efekty specjalne i Oscar za najlepszą scenografię, muzykę oryginalną i charakteryzację).
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

9. „Dystrykt 9” (2009)
„Dystrykt 9” (reż. Neill Blomkamp) to amerykański dramat science-fiction, który jest dowodem na to, że ograniczony budżet w połączeniu z bardzo dobrym scenariuszem, może przynieść produkcji zasłużony sukces. Elementem wyróżniajacym ten film spośród innych filmów o kosmitach jest to, że nie rozpoczyna go przybycie obcych, bowiem żyją oni już na naszej planecie od 28 lat. Wraz z nimi jednak nie przychodzi oczekiwany postęp technologiczny. Co więcej, zostają oni umieszczeni w tytułowym dystrykcie, który znajduje się w południowoafrykańskiej dzielnicy. Kontrolę nad przybyszami z obcej planety sprawuje Multi-National United – organizacja, która w ogóle nie dba o ich dobro, a raczej przymusza ich do stworzenia innowacyjnej broni. „Dystrykt 9” stanowi niezwykle szczery film na temat ksenofobii, rasizmu, wyzysku i ślepej pogoni za postępem technologicznym. Film ten nominowany był do Oscara, nagrody BAFTA i Złotego Globu.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

8. „Nowy początek” (2016)
„Nowy początek” (reż. Denis Villeneuve) to amerykański dramat science-fiction, którego scenariusz został zainspirowany opowiadaniem Teda Chianga autorstwa pt. „Historia twojego życia”. Fabuła tego filmu skupia się na opowieści o pierwszym kontakcie z obcymi i skutkach tego zdarzenia. Największą przeszkodą z porozumieniem się z obcymi z innymi planety jest bariera językowa. Dlatego też na miejsce zostaje wezwana znana lingwistka – Louise Banks. Problemem jest także rozpoznanie intencji przybyszów z obcej planety. „Nowy początek” to dreszczowiec, trzymający widza w napięciu od samego początku aż do końca. Film ten niesie ze sobą uniwersalne przesłanie, ponieważ opowiada o względności czasu i o randze niektórych wydarzeń z naszego życia.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv