
„DZIEWCZYNKA BEZ PRZYSZŁOŚCI”
Film „DZIEWCZYNKA BEZ PRZYSZŁOŚCI” ukazuje obraz powojennej Polski i Polaków, uwieczniony na niepublikowanych zdjęciach legendarnego korespondenta magazynu „Life” Leonarda McCombe’a. Spotkanie z synem fotografa – Clarkiem McCombem, który od lat pracuje nad skatalogowaniem tysięcy fotografii wykonanych przez jego ojca – staje się punktem wyjścia do refleksji nad historią, pamięcią i tragedią milionów ludzi, dotkniętych koszmarem II wojny światowej.
Tomasz Magierski to absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz autor filmów dokumentalnych, głównie dotyczących losów Polaków na całym świecie. Pracuje jako reżyser, scenarzysta, operator filmowy i telewizyjny.

„KINO MURANÓW”
Kino Muranów – powstałe na ruinach warszawskiego getta, związane z Polską Nową Falą poprzedzającą ruch Solidarności i mające udział w jej zwycięstwie – nigdy nie zapomniało o swej przeszłości. O burzliwych losach tego niezwykłego miejsca i jego znaczeniu – nie tylko dla polskiej kinematografii – opowiada film „KINO MURANÓW".
Autorką projektu jest Aneta Zagórska, krakowska producentka filmowa, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Krajowej Rady Producentów Audiowizualnych. Jest również pomysłodawczynią programu Kreatywna Małopolska, który promował regionalną branżę filmową na międzynarodowych wydarzeniach.

„POLSKI CHAMPOLLION”
„POLSKI CHAMPOLLION” to fabularyzowany dokument, którego bohaterem jest postać tyleż nieznana, co fascynująca i nietuzinkowa. Józef Tadeusz Milik był genialnym biblistą, poliglotą i archeologiem, który przyczynił się do odczytania zwojów z Qumran, najstarszych biblijnych manuskryptów z czasów sprzed narodzin Chrystusa. Zwoje z Qumran, przypadkowo odkryte w jaskini nieopodal Morza Martwego w 1946 roku, uważane są za jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku.
Autor projektu – Piotr Krzyżanowski – jest dziennikarzem, tłumaczem i scenarzystą. Z wykształcenia romanista i filozof. Były działacz opozycji antykomunistycznej. Laureat francuskiej Nagrody Gallimard za debiut literacki i miłośnik kultury frankofońskiej.

„PROFESOR MICHAŁOWSKI. DROGA DO FARAS”
O sukcesach polskiej archeologii opowiada też film „PROFESOR MICHAŁOWSKI. DROGA DO FARAS”. Tytułowy bohater – nazywany polskim Indianą Jones'em – uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich badaczy starożytności. Film, w konwencji sensacyjno-przygodowego dokumentu, przedstawi kulisy misji archeologicznej ratującej nubijskie zabytki z Faras oraz życiową drogę prof. Michałowskiego.
Władysław Jurków jest reżyserem, dziennikarzem, autorem filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Z zamiłowania historyk sztuki i podróżnik, uczestnik wykopalisk archeologicznych w Egipcie i Sudanie. Jest też członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz laureatem wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych.