
10. Arturo Román (Enrique Arce) - "Dom z papieru"
Arturito pojawia się już w pierwszym sezonie "Domu z papieru". Od samego początku jest to postać, która - mówiąc kolokwialnie - denerwuje. To więziony dyrektor mennicy, który chce uciec za wszelką cenę i jest gotowy zrobić dosłownie wszystko. - On reprezentuje podłość, którą ma w sobie każdy z nas – mówi reżyser Jesús Colmenar i dodaje: – Widz dostrzega w nim własne wady, dlatego tak go nie znosi.
Fot. Netflix

9. Clay Jensen (Dylan Minnette) - "Trzynaście powodów"
Clay Jensen nie miał zbyt wyrazistej osobowości. Miał być przede wszystkim obserwatorem, a nie uczestnikiem zdarzeń. Do tego zdarzało mu się zachowywać okrutnie wobec innych uczniów, a nawet złamał zasady, które Hannah ustanowiła w sprawie nagrań.
Serial „Trzynaście powodów”, na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Jaya Ashera, opowiada historię Claya Jensena, który pewnego dnia po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah Baker, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. W drugim sezonie bohaterowie próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci Hannah. Droga do normalności jest skomplikowana, a rany dopiero zaczynają się goić. Szkoła Liberty High szykuje się do procesu sądowego, ktoś jednak zrobi wszystko, żeby prawda o śmierci Hannah nie wyszła na jaw. Seria przerażających zdjęć polaroidowych prowadzi Claya i jego rówieśników na trop straszliwej tajemnicy i spisku mającego ją zatuszować. "13 powodów" to wielowątkowa i poruszająca opowieść o dorastaniu.
FILM
fot. Netflix

8. Norman Bates (Freddie Highmore) - "Bates Motel"
Cała historia opisana w "Psychozie" i "Bates Motel" opiera się w dużej mierze na tym, że Norman jest maminsynkiem. Mimo to jego niesamodzielność i uzależnienie od matki mogą być irytujące. Co gorsza, Norman jest ciężko chory psychicznie i świadomie rezygnuje z leczenia, mimo że naraża tym samym innych ludzi. Można go zrozumieć, ale trudno znaleźć w nim cokolwiek sympatycznego.
Kilka miesięcy po śmierci męża do małego miasteczka w Oregonie sprowadza się Norma Bates (Vera Farmiga) z synem Normanem (Freddie Highmore). Kobieta kupuje położony na przedmieściach stary motel i zmienia jego nazwę na Bates Motel. Ma nadzieję przywrócić mu jego dawną świetność. Nie zraża się plotkami o budowie obwodnicy miasteczka oraz pogróżkami dawnego właściciela motelu, Keitha Summersa (W. Earl Brown). Sama wprowadza się do położonego nieopodal domu. Matka z synem zaczynają poznawać okolicznych mieszkańców oraz ich codzienne życie. Większość osób zamieszkujących miasteczko ma do nich pozytywny stosunek. Wyjątkiem jest szeryf Alex Romero (Nestor Carbonnel), którego dręczy przeczucie, że pojawienie się tej dwójki w jego rewirze oznacza kłopoty. Normę i Normana łączą skomplikowane relacje, nadopiekuńcza matka wywołuje u syna agresję, a z czasem w chłopcu zaczynają się budzić mordercze skłonności...
media-press.tv

9. Walter Skinner (Mitch Pileggi) - "Z archiwum X"
Skinner to jedna z tych postaci, których nigdy nie możemy być pewni. To bezpośredni przełożony agentów Muldera i Scully. Początkowo miał ich kontrolować, jednak z czasem stanął po ich stronie.
Kolejne sezony serialu bez Scully? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej
„Z Archiwum X” to najsłynniejszy serial lat dziewięćdziesiątych i jedna z najbardziej kultowych serii wszech czasów. Fox Mulder i Dana Scully na stałe wpisali się w popkulturę i są przykładem tego, że intuicja i wyobraźnia mogą iść w parze z rozumem i logiką, doskonale się uzupełniając. Agenci zajmują się nierozwiązanymi sprawami o podłożu paranormalnym. Mulder jest zdecydowanie przekonany o istnieniu pozaziemskiej cywilizacji. Scully natomiast, mimo że jest naukowcem wnikliwie analizującym wszelkie ślady i poszlaki, czasem ma trudności z wyjaśnieniem pewnych zjawisk i zdarzeń.
media-press.tv