
"Prosta historia o morderstwie" (reż. Arkadiusz Jakubik) - data premiery jeszcze nie jest znana
"Prosta historia o morderstwie" to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić swoją niewinność, Jacek z przerażeniem odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca…
W rolach głównych: Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak, znany z występów w komedii „Bilet na Księżyc” i goszczącym na ekranach kin thrillerze „Czerwony pająk”. Jednym ze scenarzystów „Prostej historii o morderstwie” jest Igor Brejdygant, autor scenariusza serialu „Paradoks” w reżyserii Grega Zglińskiego. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Carte Blanche”, „Wymyk”).

"Ptaki śpiewają w Kigali" (reż. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze) - data premiery jeszcze nie jest znana
Niestety Krzysztof Krauze nie doczekał końca prac nad tym filmem, ale całość dokończyła jego żona, Joanna Kos-Krauze, z którą pracował już od wielu lat. Zdjęcia odbyły się w Rwandzie w lipcu 2015 roku. W obsadzie m.in. Jowita Budnik.

"Zjednoczone stany miłości" (reż. Tomasz Wasilewski) - data premiery jeszcze nie jest znana
Jest początek 1990 roku. Mimo, iż nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia.
W rolach głównych Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska.

"Nowy świat" (reż. Elżbieta Benkowska, Łukasz Ostalski, Michał Wawrzecki) - data premiery jeszcze nie jest znana
Trzy nowele filmowe o ucieczce od zła i podróży ku lepszemu. Przyglądamy się losom trojga młodych bohaterów z Białorusi, Ukrainy i Afganistanu, dla których Polska stała się tytułowym "nowym światem".
Po opuszczeniu męża, białoruskiego opozycjonisty, Żanna mieszka z córką u siostry w Warszawie. Chce się jak najszybciej wyprowadzić i stworzyć ze swoim chłopakiem normalny dom. Jej plany się skomplikują, kiedy mąż zostanie ponownie aresztowany.
Afgańczyk Azzam, pracujący dla polskiej armii jako tłumacz, w ojczyźnie jest traktowany jak zdrajca. Po ewakuacji do Polski nie potrafi się otrząsnąć z wojennych przeżyć. Czy odnajdzie się w świecie, w którym zawsze będzie obcy?
Ukrainka Wera ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną poddać się operacji zmiany płci. Niespodziewana wizyta jej ojca i małego synka sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z pytaniem o własną tożsamość.
Wystąpili: Karina Minaeva, Stanislav Boklan, Georgiy Leshchenko, Hassan Akkouch, Dariusz Chojnacki, Irena Melcer, Sebastian Fabijański, Olga Aksyonova, Julian Świeżewski, Dominika Maiseyenka, Svetlana Anikej, Mirosław Kotowicz.
CZYTAJ TAKŻE:
31. Warszawski Festiwal Filmowy. "Nowy świat". Problemy imigrantów w Polsce [RECENZJA]