
"Hel" (reż. Katia Priwieziencew i Paweł Tarasiewicz) - data premiery jeszcze nie jest znana
Pod koniec sezonu turystycznego na Hel przyjeżdża Jack, amerykański scenarzysta. Wypalony i sfrustrowany wierzy, że to miejsce go zainspiruje i da szansę powrotu do biznesu. Zatrzymuje się na opustoszałym campingu, którym opiekuje się Kail, właściciel lokalnej atrakcji - wykrywacza kłamstw. Niedługo po przybyciu pisarza, na stacji benzynowej dochodzi do brutalnego morderstwa - ginie młoda turystka. Kail i jego przyjaciółka, pracująca w miejscowym barze Mila, rozpoczną prywatne śledztwo, w którym Amerykanin staje się głównym podejrzanym. Początkowo niewinna zabawa w detektywów zmienia się w niebezpieczną rozgrywkę, kiedy okazuje się, że tajemniczy przybysz wie o mieszkańcach dużo więcej niż powinien.
CZYTAJ TAKŻE:
31. Warszawski Festiwal Filmowy. "Hel". Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu [RECENZJA]

"Klezmer" (reż. Piotr Chrzan) - data premiery jeszcze nie jest znana
Letni dzień 1943 roku, polska wieś pod hitlerowską okupacją. Młodzi ludzie, szukając drewna na opał, znajdują w lesie rannego Żyda. Ile osób, tyle będzie pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji. Przyjdzie im zmierzyć się ze strachem przed Niemcami, stereotypami powielanymi przez pokolenia, ale przede wszystkim ze swoimi poglądami. Z każdą minutą konflikt będzie narastać, a o rannym dowie się coraz więcej osób. Każda podjęta lub zaniechana decyzja znacząco wpłynie na ich dalsze losy…
Wystąpili: Lesław Żurek, Dorota Kuduk, Kamil Przystał, Weronika Lewoń, Filip Kosior, Szymon Nowak.
CZYTAJ TAKŻE:
31. Warszawski Festiwal Filmowy. "Klezmer". Zapis drogi krzyżowej [RECENZJA]

"Letnie przesilenie" (reż. Michał Rogalski) - data premiery jeszcze nie jest znana
Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków – chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych nadających jazz. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik maszynisty Leona, który transportuje puste wagony kolejowe z rampy dezynfekcyjnej znajdującego się w pobliżu obozu koncentracyjnego. Pewnego dnia Romek kradnie porzuconą na torach walizkę. W domu okazuje się, że są w niej płyty jazzowe i patefon. Romek chce zaimponować swojej koleżance i puszcza jej muzykę. Słyszy to przechodzący nieopodal Guido. Niemiecki żandarm przekrada się przez płot i wchodzi przez okno do mieszkania przerażonego Romka. Obaj nie przeczuwają jeszcze, że zmuszeni będą podjąć decyzje, które zupełnie odmienią ich życie.
W rolach głównych widzowie zobaczą młodych aktorów: Filipa Piotrowicza („Wenecja”), Urszulę Bogucką („Komornik”) i Marię Semotiuk („W ciemności”), wspieranych przez Bartłomieja Topę („Obietnica”, „Pod Mocnym Aniołem”), Agnieszkę Krukównę („Korczak”, „Lista Schindlera”) oraz Krzysztofa Czeczota („Anatomia zła”). Muzykę skomponował Alexander Hacke – wybitny muzyk, który ma na swoim koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do najgłośniejszego filmu Fatiha Akina „Głową w mur”.