
"Niebieski jak morze czarne" (1971)
Grupa mężczyzn w średnim wieku, dyrektorów różnych instytucji, jedzie autokarem na urlop, który ma spędzić na obozie młodzieżowym nad Morzem Czarnym. Na miejscu zostają zakwaterowani w namiotach, co wywołuje ich oburzenie. Żadne interwencje nie pomagają. Piękna pogoda i wypoczynek na plaży łagodzą nerwowy nastrój. Wycieczkowiczów denerwuje tylko pilot, student szkoły filmowej, który zbiera materiał do filmu o problemach władzy i zarządzania. Uwiecznia na taśmie zachowania i reakcje wczasowiczów.

"Podróż za jeden uśmiech" (1972)
Duduś Fąferski i Poldek Wanatowicz. Niby kuzyni, a różni jak ogień i woda. Duduś _ kujon i maminsynek, Poldek na głowę bije go życiowym doświadczeniem i fantazją. Mają razem spędzić wakacje nad morzem. Tylko jak się tam dostać? Pech chciał, że ojciec wyjeżdża w delegację, a ciocia Ania się zakochała. Poldek się jednak nie załamuje i bierze sprawy w swoje ręce. Co z tego wyniknie? Same kłopoty i fantastyczna podróż! Podróż za jeden uśmiech!

"Wakacje z madonną" (1985)
Robert, absolwent szkoły plastycznej, spotyka na plaży Dankę, która po nieudanych egzaminach na anglistykę samotnie spędza wakacje. Początkowo nieufna wobec młodego rzeźbiarza dziewczyna zgadza się spędzić z nim resztę wakacji. Razem jadą do Starego Sącza, gdzie Robert ma przeprowadzić renowację barokowej rzeźby Madonny znajdującej się na dziedzińcu kościoła. Młodzi zatrzymują się w domu kościelnego, stołują się na plebanii. Aby nie budzić zgorszenia, podają się za małżeństwo i tak też się zachowują.

"Tajemnica starego ogrodu w telewizji" (1983)
Młodzieżowy gang wykrada dokumentację rewelacyjnego preparatu, który może być wykorzystany w sporządzaniu pasz dla zwierząt. Członkom gangu udaje się skierować podejrzenie na wynalazcę specyfiku, inżyniera Tyca. Jego syn, Andrzej, wraz z kolegami postanawiają zdemaskować prawdziwych przestępców, a także odnaleźć mapy mające wskazać miejsce ukrytego skarbu.