
"Wielkie kłamstewka" (2017)
W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey, w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zaślepione miłością matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Jakie kłamstwa kryją się za pozorami ich perfekcyjnego życia? Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.
Siedmioodcinkowy miniserial HBO oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule przedstawia pełną emocji i czarnego humoru opowieść o zbrodni i krzywdzie. Produkcja w przewrotny sposób podejmuje temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życia i sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw, przyjaźni. Niewielka społeczność napędzana jest plotkami i nierównościami finansowymi, sekretami i zdradami, które wpływają na relacje między małżonkami, rodzicami i dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami.
W główne role wcielają się wyróżniona Nagrodą Akademii Reese Witherspoon (Spacer po linie), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny), Shailene Woodley (Spadkobiercy), laureatka trzech Złotych Globów Laura Dern (Dzika droga), Zoë Kravitz (Mad Max: Na drodze gniewu), Alexander Skarsgård (serial HBO Czysta krew), Adam Scott (Pakt z diabłem, serial HBO Powiedz, że mnie kochasz), James Tupper (Trener bardzo osobisty) oraz Jeffrey Nordlinh (Sully). Za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Jean-Marc Vallée (Witaj w klubie). Autorem scenariusza jest wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy David E. Kelley (Gdzie diabeł mówi dobranoc, Ally McBeal).

"Westworld" (2016)
Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).
Twórcami serialu są Jonathan Nolan (Interstellar, Mroczny Rycerz, Impersonalni) oraz Lisa Joy (Gdzie pachną stokrotki, Tożsamość szpiega), którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów. Nolan jest także reżyserem serialu. W głównych rolach w serialu Westworld występują Anthony Hopkins (nagrodzony Oscarem za rolę Hannibala Lectera w thrillerze Milczenie owiec, nominowany do nagrody Akademii Filmowej za role w dramatach Okruchy dnia, Nixon i Amistad), Ed Harris (zdobywca dwóch Złotych Globów, nominowany do Oscara za role w obrazach Pollock i Apollo 13), Evan Rachel Wood (nominowana do Złotego Globu za serial Trzynastka oraz do nagrody Emmy i Złotego Globu za miniserial HBO Mildred Pierce), James Marsden (filmy z serii X-Men), Thandie Newton (Miasto gniewu, Mission: Impossible II) oraz Jeffrey Wright (film HBO Nominacja, zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu za rolę w miniserialu HBO Anioły w Ameryce). Inspiracją dla twórców był kultowy obraz Michaela Crichtona z 1973 roku pt. Świat Dzikiego Zachodu.

"Detektyw" (2014)
Serial Nico Pizzolatto opowiadający o losach detektywów. Każdy sezon przedstawia inną historię, a śledztwa prowadzone są przez nowych bohaterów. W pierwszej serii role dwójki neurotycznych detektywów z Luizjany zagrali Woody Harrelson i Matthew McConaughey. W 2. sezonie akcja serialu została przeniesiona do Kalifornii. W rolę śledczych wcielili się Colin Farrell i Taylor Kitsch.
To serial, który się kocha albo nienawidzi. Bez wątpienia pierwszy sezon 'Detektywa” był jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych, ze świetnymi zdjęciami i doskonałą obsadą. Fani serialu wciąż spierają się, która część zasługuje na miano najlepszej. My o drugim sezonie wolelibyśmy zapomnieć. Murem stajemy zaś za rewelacyjnym Matthew McConaughey.

"Rodzina Soprano" (1999)
Bijący rekordy oglądalności serial HBO, uznany przez Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów, najlepiej napisanym amerykańskim serialem wszech czasów. Historia pozornie typowego Amerykanina, który jest jednocześnie bossem mafii. Rodzinne problemy Tony'go Soprano zmuszają go do skorzystania z pomocy psychiatry.
Twórcą tego megahitu jest oczywiście David Chase. Jego „Rodzina Soprano” to serial, pokazujący nowatorskie podejście do tematu mafii, amerykańskiej rodziny, włoskiej społeczności w Ameryce i wpływu przemocy na ludzi. Powstało łącznie 6. sezonów, a ostatni odcinek wyemitowano w czerwcu 2007. Stary, dobry klasyk, który nawet po latach nie rozczarowuje.