
Włodzimierz Nowak (8.01.1942-16.03.2022)
Polski aktor filmowy i teatralny Włodzimierz Nowak urodził się 8 stycznia 1942 roku w Łodzi. Nowak w wieku 23 lat został absolwentem PWSFTviT. Pierwsze kroki przed kamerą stawiał jednak już jako nastolatek, pojawiając się w takich filmach jak "Kolorowe pończochy" i "Komedianty".
Kochał jednak również teatr - w latach 1965-1967 występował na deskach Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu, następnie - w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze Komedia w Warszawie i w Teatrze Kwadrat. W filmach Nowak występował epizodycznie - widzowie oglądali go m.in. w filmie "Miś", "Stawiam na Tolka Banana", "Zmiennicy". Zagrał również w serialu "Wielka miłość Balzaka", pojawiając się w siedmiu odcinkach. Ostatni raz grał w 1988 roku, w spektaklu Andrzeja Zaorskiego "Polowanie na lisa". Aktor był związany z aktorką Haliną Kowalską. Para nie miała dzieci.

Jolanta Lothe (19.04.1942 - 01.04.2022)
Jolanta Lothe była aktorką w Teatrze im. Osterwy w Lublinie oraz warszawskich teatrów: Syreny, Klasycznego, Narodowego, Małego i Studio. Widzowie z pewnością pamiętają aktorkę z filmów takich jak "Polowanie na muchy", "Potop" czy "Brunet wieczorową porą"**.
Jej najpopularniejszą rolą jest ta z "Rejsu" Marka Piwowskiego, gdzie aktorka zagrała tam ze swoją matką. Grała także w serialu"Polskie drogi", gdzie wcieliła się w postać Urszuli Kurasiowej. Ostatnio pojawiała się w serialu "Barwy Szczęścia". Za swoje osiągnięcia, aktorka została uhonorowana Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Ludwik Dorn (05.06.1954 - 07.04.2022)
Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 roku. Był absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po wydarzeniach czerwcowych w 1976 roku zaczął działać w Komitecie Obrony Robotników. We wrześniu 1980 wstąpił do Solidarności. W latach 80-tych kierował redakcją podziemnego "Głosu" i "Wiadomości". Był przeciwnikiem obrad Okrągłego Stołu. Od 1990 zaczął bliżej współpracować z Jarosławem Kaczyńskim.
Był jednym z twórców Porozumienia Centrum i wiceprezesem tej partii. Po wygranej w wyborach prezydenckich Lecha Wałęsy, trafił do Kancelarii Prezydenta, kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Odszedł z kancelarii, razem z braćmi Kaczyńskimi. Był posłem w latach 1997-2015 i współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2005-2007 był wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Potem otwarcie sprzeciwiał się polityce PiS, za co w październiku 2008 został usunięty z szeregów partii. W 2011 roku przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W wyborach prezydenckich w 2015 opowiedział się za Andrzejem Dudą. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych ubiegał się o poselską reelekcję z listy Platformy Obywatelskiej.
Ludwik Dorn był trzykrotnie żonaty. Jego ostatnią partnerką była Izabela Śmieszek-Dorn, znana wizażystka i charakteryzatorka związana z branżą filmową. Zajmowała się charakteryzacją między innymi na planie takich seriali, jak "[Na dobre i na złe]9https://www.telemagazyn.pl/serial/na-dobre-i-na-zle-550349/)", "Blondynki", "Watahy" i filmie "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4".

Halina Winiarska (8.10.1933-16.04.2022)
Aktorkę można było oglądać w filmach takich jak: "Zagrożenie" czy "Awantura o Basię". Największą popularność zyskała jednak jako artystka teatralna. W swojej karierze Halina Winiarska wcieliła się w ponad 100 różnych ról teatralnych. Telewidzowie mogli podziwiać jej talent m.in. w Teatrze Telewizji TVP.
Aktorka pracowała także jako wykładowca akademicki. Za zasługi na tym polu została uhonorowana m.in. Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Pomorską Nagrodą Artystyczną. Była także laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska „Neptun”, a także posiadaczką tytułu Honorowej Obywatelki miasta Gdańsk.