Spis treści
W drugi dzień Polsat Hit Festiwalu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie odbył się wyjątkowy koncert – wielki jubileusz 50-lecia działalności artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Artyści, którzy przez dekady współtworzyli muzyczną historię Polski, uczcili pół wieku pracy artystycznej na scenie.
Alicja Majewska - legenda sceny i Opola
Alicja Lucyna Majewska-Budzyńska - tak brzmi pełne imię i nazwisko urodzonej 30 maja 1948 r. we Wrocławiu polskiej artystki. Jako piosenkarka zadebiutowała w 1968 roku na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Chwilę później podbijała scenę w Opolu, co rusz gromadząc i oklaski, i wyróżnienia.
W 1975 roku na 13. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej za wykonanie utworu „Bywają takie dni” zdobyła nagrodę główną Ministerstwa Kultury i Sztuki, zaś w 1980 roku (18. KFPP - przyp. red.) za piosenkę „Jeszcze się tam żagiel bieli” otrzymała kolejną. Niedługo później, na 22. KFPP w Opolu, odebrała wyróżnienie za piosenkę „Dla nowej miłości”. To nie koniec: rok później Majewska otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworu „Odkryjemy miłość nieznaną” na 23. KFPP w Opolu, a w 1987 r. za utwór „Marsz samotnych kobiet” zajęła 2. miejsce w konkursie „Premier” na 24. KFPP w Opolu.
Z kolei podczas 52. KFPP na koncercie z okazji 90-lecia Polskiego Radia i 40-lecia współpracy artystycznej, wraz z Włodzimierzem Korczem, z którym współpracuje do dziś, odebrała Honorowy Złoty Mikrofon. Współpracowała także z takimi artystami, jak Wojciech Młynarski, Łucja Prus czy Magda Czapińska.
Alicja Majewska od 50 lat na scenie. Tak wyglądała kiedyś
Z tej okazji postanowiliśmy zabrać Czytelników w podróż do przeszłości. Pamiętacie, jak wyglądała blisko 30 lat temu? Zobaczcie unikalne zdjęcia, które prezentujemy w galerii poniżej.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl
