Polsat - Program TV na dziś

Polsat - opis, informacje i historia

Polsat wystartował w 1992 roku i jest to pierwsza polska stacja komercyjna, która otrzymała licencję na nadawanie ogólnopolskie. Nazwę kanału pierwotnie zapisywano PolSat. W 1994 roku zapis zmieniono na Polsat.

Początkowo stacja nadawała program w dwóch blokach: popołudniowym i nocnym, następnie emisja programów zwiększyła się do 8 godzin dziennie, by od 1994 roku nadawać przez 23 godziny na dobę. Polsat dostępny jest w telewizji naziemnej oraz u dostawców telewizji kablowej i satelitarnej. Od 2009 roku dostępna jest również wersja HD tej stacji.

Polsat stawia głównie na rozrywkę. W swojej ofercie ma szeroki wachlarz programów typu talent show, seriali paradokumentalnych i seriali fabularnych. Stacja ta ma również własny program informacyjny „Wydarzenia”. W ramówce Polsatu znajdują się także interesujące filmy fabularne.

Jednym z kultowych programów stacji był teleturniej „Idź na całość” emitowany w latach 1997-2001. Prowadzącym show był Zygmunt Chajzer, którego następnie zastąpił Krzysztof Tyniec. Od 1999 roku na antenie Polsatu widzowie mogą oglądać jeden z najpopularniejszych polskich seriali komediowych „Świat według Kiepskich”. Natomiast od 2004 roku stacja emituje cieszącą się niesłabnącą popularnością telenowelę „Pierwsza miłość”.

Polsat był organizatorem festiwalu „Top Trendy” w Sopocie w latach 2009-2014. Festiwal ten został zastąpiony przez Polsat SuperHit Festiwal. Polsat emitował również popularne reality-show „Bar” i „Dwa światy”.