CANAL+ - Program TV na dziś

CANAL+ - opis, informacje i historia

Pierwszy polski płatny kanał telewizyjny. Oficjalnie rozpoczął nadawanie 21 marca 1995 roku. Podobnie jak telewizja publiczna, z wyjątkiem transmisji sportowych, nie przerywa swoich programów reklamami, choć stacje komercyjne są zwolnione z obowiązku nieprzerywania programów reklamami .
Kanał dostępny jest na cyfrowej platformie satelitarnej nc+ oraz w sieciach kablowych. Od maja 2004 pojawiał się również w cyfrowych pakietach telewizji kablowych. Odbiorcy kanału mają możliwość wyboru formy polskiej wersji językowej: z lektorem lub z napisami.
Canal+ od początku swego istnienia jest koproducentem niektórych polskich produkcji sponsorując przy tym polską piłkę nożną. Na jej ramówkę składają się codzienne premiery filmowe, seriale, filmy dokumentalne, wydarzenia sportowe i filmy krótkometrażowe z całego świata. Na antenie Canal+ pokazywane są także transmisje festiwali filmowych i gali rozdania nagród (Oscary, Cezary). Kanał zajmuje się także produkcją własnych seriali, np. „Misja Afganistan”.