CANAL+1 - Program TV na dziś

CANAL+1 - opis, informacje i historia

Jeden z ośmiu dostępnych w Polsce kanałów francuskiej sieci Canal+. Stacja ogólnotematyczna, która ma tę samą ramówkę co CANAL+ z przesunięciem o godzinę do przodu.
CANAL+ 1 powstał 11 maja w 2015 roku i zastąpił w pakiecie nc+ dawny CANAL+ Family 2. Stacja powstała z myślą o widzach, którzy nie zdążą na premierową emisję programy w CANAL+.
CANAL+ 1 jest polskim odpowiednikiem francuskiego Canal+ Décalé.
Canal+ Film
Kanał tematyczny emitujący filmy i seriale. Jest pierwszym kanałem tematycznym poszerzającym ofertę stacji Canal+. To polski odcpowiednik francuskiego Canal+ Cinéma.
W swojej pierwotnej formie stacja rozpoczęła nadawanie 15 listopada 1998 r. pod nazwą Canal+ Żółty jako kanał powtórkowy, w którym można było obejrzeć filmy mające wcześniej swoją premierę na głównym kanale Canal+, z przesunięciem 24-godzinnym. Od 14 kwietnia 2001 do 18 maja 2001 kanał nadawał na żywo 24-godzinną relację pierwszej polskiej edycji reality show „Big Brother” z 4 różnych kamer. 12 marca 2004 r. kanał zmienił nazwę na Canal+ Film.
Obecnie również znaczną część ramówki Canal+ Film stanowią powtórki, ale na antenie stacji emitowane są również pozycje premierowe.
Kanał dostępny jest na cyfrowej platformie satelitarnej nc+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej jako kanał dodatkowo płatny (tzw. opcja CANAL+). 1 lipca 2007 r. uruchomiono wersję HDTV kanału.