TV Trwam - Program TV na dziś

TV Trwam - opis, informacje i historia

Polska stacja telewizyjna o charakterze edukacyjno-poradnikowym i religijnym z siedzibą w Toruniu. Dyrektorem jest o. Tadeusz Rydzyk. Stacja posiada studia telewizyjne w Toruniu, Warszawie, Lublinie, Chicago i Toronto. Inauguracja nadawania odbyła się 10 czerwca 2003 roku transmisją z okazji 750. rocznicy zjazdu drohiczyńskiego. 15 lutego 2014 roku TV Trwam rozpoczęła nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej dostępnej na ponad 95\% powierzchni Polski. Nadaje także drogą satelitarną, dostępna jest również w większości polskich sieci kablowych, a także w Internecie, w tym za pośrednictwem aplikacji iPhone'a i iPada. Była jedną z pierwszych stacji, która udostępniła streaming w internecie.
Stacja nie posiada statusu nadawcy społecznego i może emitować reklamy, choć korzysta z tego dość sporadycznie, a przychody z emisji reklam nie są zbyt duże.
Program TV Trwam jest częściowo zbieżny z linią programową Radia Maryja. Głównym programem informacyjnym stacji są „Informacje dnia” (dawniej „Serwis Informacyjn”), emitowany od początku jej nadawania. Audycja „Rozmowy niedokończone” zakłada telefoniczny udział widzów z kraju i z zagranicy. Od 6 maja 2007 roku Telewizja Trwam nadaje regularnie cotygodniową transmisję mszy św. niedzielnej z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Codziennie o godz. 21.00 transmitowany jest Apel Jasnogórski z Jasnej Góry, a w niedziele o 21:20 - watykańska kronika wydarzeń – "Vatican Magazine". W środy nadawana jest transmisja z Audiencji Generalnej, a w niedzielę o 12.00 modlitwy Anioł Pański z Watykanu z udziałem Ojca Świętego. Raz w tygodniu w poniedziałki TV Trwam wraz z Radiem Maryja przeprowadza transmisje z różnych parafii w Polsce, w trakcie których odprawiana jest msza. Natomiast w każdy pierwszy czwartek miesiąca przeprowadzana jest transmisja spotkań z Kalisza z bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – sanktuarium świętego Józefa.