
Aktor Mirosław Kowalczyk zmarł 5 marca 2023 roku w wieku 66 lat. Miał bardzo bogate aktorskie CV. Na ekranie pojawił się już w 1981 roku. Zagrał w ponad 50 produkcjach. Wśród jego dokonań można znaleźć mniejsze bądź większe role w takich tytułach jak: „Ekstradycja”, „Klan”, „M jak miłość”, „Plebania”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” czy „Na sygnale”.

Słynny dziennikarz Adam Bronikowski zmarł 21 marca 2023 roku. Miał 86 lat.
Adam Bronikowski w latach 1967-1996 związany był z Telewizją Polską. Prowadził „Dziennik Telewizyjny”, a następnie kierował działem publicystyki TVP oraz redakcją ekonomiczną. Na antenie TVP prowadził także takie programy jak m.in. „Pod znakiem jakości”, „Klakson”, „Plusy i Minusy”, „Rozmowa na telefon”, „Gra o milion”.

W piątek 31 marca zmarła Asja Łamtiugina. Była polską aktorką, poetką i malarką rosyjskiego pochodzenia, prywatnie mamą Olafa Lubaszenki.
Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak „Chłopaki nie płaczą” czy „Pan Tadeusz”. Można było ją również zobaczyć w serialu „Czterej pancerni i pies”, a także w „Na Wspólnej”. Była również aktorka Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu w okresie 1967–1974. W latach 1976–1978 występowała jako aktorka w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Zmarła w wieku 82 lat.

Jerzy Kuczera, ceniony aktor, który na teatralnych deskach stworzył wiele wspaniałych ról, miał 71 lat. Aktor zmarł 1 kwietnia 2023 roku.
O jego śmierci poinformowali przedstawiciele Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, z którym Kuczera był związany od lat 70. ubiegłego wieku.
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Kuczery, aktora naszego teatru, znakomitego wykładowcy, skarbnicy teatralnej wiedzy, naszego mistrza i przyjaciela, prawdziwego Człowieka Teatru.
Przez lata pełnił funkcję dyrektora Studium Aktorskiego działającego przy naszym teatrze. Był pedagogiem uwielbianym przez studentów – zajęciom z najmłodszym pokoleniem adeptów aktorstwa oddawał całe swoje serce. Wielokrotnie zasiadał też w komisjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego lokalnej odsłony był inicjatorem i organizatorem. Dzielenie się miłością do teatru było największą jego pasją.
Z Teatrem Śląskim był związany od 1977 roku. Zagrał ponad 100 ról dramatycznych i komediowych. W ostatnich sezonach na naszych deskach można było oglądać go w takich spektaklach jak „Wujek.81. Czarna ballada”, „12 krzeseł”, „Ożenek”, „Himalaje”, „Drach” i „Piąta strona świata”. Trudno nam wyobrazić sobie naszą codzienną pracę bez Jerzego, który zawsze dla każdego miał czas. Był skarbnicą teatralnych anegdot i chodzącą encyklopedią – zawsze mogliśmy liczyć na jego merytoryczne wsparcie, ale też na uśmiech, obecność i dobre słowo.