
12. „Piękna i Bestia" (2017)
„Piękna i Bestia” (reż. Bill Condon) to amerykańska baśń fantasy, wyprodukowana przez Walt Disney Pictures. Stanowi ona remake animowanego filmu z 1991 r. o takim samym tytule. Oba te filmy oparte są na francuskiej baśni ludowej, którą spisano po raz pierwszy w XVII w. Fabuła filmu z 2017 r. z Emmą Watson w roli głównej wierna jest oryginalnej wersji — Bella po to, by ratować ojca, postanawia zamieszkać w domu tytułowej bestii. Z czasem odkrywa ona jego drugą znacznie lepszą twarz i zaczyna rodzić się między nimi silne uczucie. Zdecydowanie mocną stroną najnowszej adaptacji filmowej „Pięknej i Bestii” jest aktorstwo, charakteryzacje oraz ścieżka dźwiękowa, która bardzo dobrze wpada w ucho.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

11. „Joe Black” (1998)
„Joe Black” (reż. Martin Brest) to amerykański melodramat utrzymany w konwencji fantasy. Film ten przedstawia kilka ostatnich dni z życia Williama Parrish - milionera, po którego przychodzi śmierć w postaci osobowej. Jest nią tytułowy Joe Black, który pragnie, by Will pokazał mu czym jest życie i dlaczego ludzie nadają mu tak dużą wartość. Nieoczekiwanie spersonifikowana śmierć zakochuje się ze wzajemnością w córce Williama - pięknej Susan Parrish. Największą zaletą filmu pt. „Joe Black” jest przedstawienie śmierci jako młodego i pięknego mężczyzny, który jak się okazuje zdolny jest do uczuć właściwych dla ludzi (miłości, zazdrości czy złości). Wszystko to sprawia, że my jako widzowie zaczynamy nie tylko lubić śmierć, ale także kibicować jej związkowi z Suzan. Wśród zalet tej produkcji można wymienić również aktorstwo i świetną ścieżkę dźwiękową.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

10. „Labirynt Fauna” (2006)
„Labirynt Fauna” (reż. Guillermo del Toro) to hiszpańskojęzyczny dramat, który utrzymany jest w konwencji fantasy. Akcja tego filmu toczy się w latach 40. ubiegłego wieku w Hiszpanii, w której władzę przejęli frankiści po zwycięstwie w wojnie domowej. Główną bohaterką tej produkcji jest Ofelia - dziewczynka, która wraz z matką udaje się do swojego ojczyma Vidala. Mężczyzna słynie ze swojego brutalizmu, a jego głównym zadaniem jest zabicie republikańskich partyzantów. Ofelia po przyjeździe do ojczyma szybko odkrywa tajemniczy ogród, w którym mieści się tytułowy labirynt. Film ten jest świetnym przykładem przenikania się świata rzeczywistego, pełnego przemocy i okrucieństwa, ze światem fantastycznym, który jest tylko wyobrażeniem małej dziewczynki. Mocną stroną tej produkcji jest również brawurowe aktorstwo - Ivana Baquero świetnie spisała się w trudnej roli Ofelii. Co należy podkreślić „Labirynt Fauna” zdecydowanie nie jest adresowany do młodych widzów.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

9. „Mumia” (2017)
„Mumia” (reż. Alex Kurtzman) to amerykański film przygodowy, który utrzymany jest w konwencji fantasy. Stanowi on remake hitowego filmu z 1999 r. Akcja tej produkcji rozgrywa się w czasach współczesnych, kiedy to po setkach lat hibernacji wybudza się starożytna księżniczka (tytułowa mumia), której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić. Jej złość sprawia, że z tajemniczego labiryntu ukrytego pod Londynem budzą się złowrogie potwory. Niestety film ten, w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru z 1999 r., ma wiele słabych punktów - począwszy od aktorstwa, przez efekty specjalne, aż po niespecjalnie wciągającą fabułę.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv