
8. Seria filmów pt. „Piraci z Karaibów” (2013-2017)
Seria pięciu filmów pt. „Piraci z Karaibów” (reż.Terry Rossio, Ted Elliott) wyprodukowana została przez Walt Disney Pictures. Fabułę wszystkich filmów z tej serii spaja postać Kapitana Jacka Sparrowa, który, co ciekawe, początkowo miał być on postacią drugoplanową. W pierwszej części filmu poznajemy go jako ekscentrycznego pirata o minionej już sławie. Widzowie pokochali go przede wszystkim za specyficzny humor - duża w tym zasługa świetnej kreacji Johna Deppa, który znakomicie wszedł w swoją rolę. Pierwsza część z serii pt. „Piraci z Karaibów i Czarna Perła” utrzymana jest w mocno humorystycznym i komediowym tonie, natomiast kolejne produkcje zaliczane do tej serii charakteryzują się już nieco mroczniejszym klimatem.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

7. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (2008)
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (reż. David Fincher) to amerykański melodramat, który utrzymany jest w konwencji fantasy. Jego fabuła oparta jest na podstawie powieści Francisa Scotta Fitzgeralda o tym samym tytule. Film ten przedstawia historię człowieka, który przychodzi na świat jako 80-letni staruszek i wraz z upływem czasu młodnieje. Jest to piękna, filozoficzna opowieść z ukrytym bohaterem - czasem, którego upływu nikt nie jest w stanie powstrzymać. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” jest filmem naszpikowanym maksymami i różnymi mądrościami życiowymi, których poprawne odczytanie wymaga zaangażowania widza.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

6. „Edward Nożycoręki” (1990)
„Edward Nożycoręki” (reż. Tim Burton) to amerykański film fabularny, który utrzymany jest w konwencji dark-fantasy. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Edward, który został stworzony przez właściciela zamku usytuowanego na wysokim wzgórzu. Cechą odróżniającą go od innych ludzi jest to, że zamiast dłoni ma on… nożyczki. Wówczas, gdy właściciel wielkiego zamczyska umiera, Edward zostaje sam. Jednakże los sprawia, że poznaje on energiczną akwizytorkę kosmetyków - Peg, z którą bardzo szybko nawiązuje nić porozumienia. Kobieta zabiera go do swojego domu, w którym Edward powoli zaczyna przystosowywać się do życia w niewielkiej społeczności. Tam poznaje i szybko zakochuje się w Kim Boggs, która początkowo go nienawidzi, czasem odwzajemnia jego uczucia. „Edward Nożycoręki” to film Tima Burtona, który słynie z oryginalnych i często bardzo zaskakujących pomysłów. Produkcja ta jest postmodernistyczną i antyspołeczną bajką dla dorosłych, która stanowi krytykę konsumpcyjnego społeczeństwa.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

5. „Iluzjonista” (2006)
„Iluzjonista” (reż. Neil Burger) to amerykańsko-czeski dramat, który utrzymany jest w konwencji fantasy. Jego fabuła oparta jest na bestsellerowej książce Stevena Millhausera. Głównym bohaterem tego filmu jest Eisenheimie - tajemniczy iluzjonista, w którym zakochała się wiedeńska publiczność. Jego występy niezbyt przypadają do gustu następcy tronu - Księciu Leopoldowi, który oskarża iluzjonistę o kłamstwo i konfabulację. By to udowodnić, na jednym z występów, wysyła na scenę swoją piękną narzeczoną Sophie. Mimo że „Iluzjonista” jest filmem o statycznej fabule, to nie sposób się od niego oderwać za sprawą niezwykłego nastroju, który tworzy wiele elementów w tym: muzyka, scenografia i niezwykle przekonująca gra aktorów.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv