
O tym dramatycznym dla Amerykanów i całego świata dniu powstało wiele filmów fabularnych i dokumentalnych, które są rekonstrukcją wydarzeń oraz próbą wyjaśnienia, jak do tego doszło. Część z tych filmów ("World Trade Center"), opartych jest na faktach, inne próbują przybliżyć ostatnie dni tych, co zginęli oraz dramat tych, którzy tego dnia stracili swoich bliskich.

World Trade Center
Nowy Jork 11 września 2001 r. Will Jimeno, oficer Port Authority Police Department z centralnego Manhattanu, stawia się na posterunku. Razem z nim służbę pełni doświadczony sierżant John McLoughlin. Gdy udają się na rutynowy patrol, trafiają w środek katastrofy na Manhattanie. Po uderzeniu samolotu w pierwszą wieżę WTC zespół McLoughlina zostaje przydzielony do ewakuacji południowego budynku. Policjanci wchodzą do wieżowca, w który za chwilę uderzy boeing 767. O 9:50 budynek zawalił się. Jimeno i McLoughlin zostają uwięzieni pod gruzami.

Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Oskar jest pełnym energii, wesołym jedenastolatkiem, który wierzy, że jego dzieciństwo jest wyjątkowe. Wszystko to za sprawą Thomasa, ojca chłopca, który dba, by w życiu syna nie zabrakło przygód. Gdy mężczyzna ginie 11 września 2001 roku w ataku na WTC, Oskar na własny sposób próbuje radzić sobie ze stratą. Rozpoczyna nową przygodę - poszukiwania właściciela tajemniczego klucza.

Lot 93
Boeing 757 był jednym z czterech samolotów, które zostały porwane 11 września 2001 roku. Podczas lotu do kabiny pilotów wdarło się czterech zamaskowanych terrorystów, którzy przejęli kontrolę nad maszyną. Skazanym na śmierć pasażerom i reszcie załogi pozwolono korzystać z telefonów. Dzięki determinacji tych ludzi prawdopodobny cel porywaczy, czyli Biały Dom, nie został osiągnięty. Maszyna rozbiła się na polach Pensylwanii, nie powodując zniszczeń. Film jest próbą odtworzenia tego, co działo się na pokładzie samolotu i równolegle na ziemi.