5 z 7
Karolina Leszko...

Karolina Leszko


Rodowita krakuska. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki, uczęszczając do klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza. Przełomowym momentem w jej karierze wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009. Miała wtedy 23 lata i otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa. Muzyka Marka Grechuty zajmuje szczególne miejsce w jej twórczości. Wraz z zespołem Anawa wzięła udział wielu koncertach, w tym m.in. „Ocalić od zapomnienia”, uświetniającym uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imię legendarnego twórcy. Z zespołem tym koncertuje do dziś. Jest również absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2016 roku prowadzi zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.


W 2017 roku wystąpiła z singlem „Oboje wiemy” w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na koncie ma nagrodę specjalną ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za wykonanie utworu „Ruchome piaski” z filmu „Nocne Graffiti” podczas VI edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w 2015 roku. Jest także laureatką srebrnej nagrody za piosenkę „Gdzie ta muzyczka” podczas 10. Festiwalu „Serca Bicie” Pamięci Andrzeja Zauchy w 2018 roku.


Obecnie Karolina Leszko pracuje nad debiutanckim i w pełni autorskim albumem „Wreszcie”. Jak podpowiada tytuł, to długo wyczekiwany i upragniony owoc ciężkiej pracy, ale i spełnienia marzeń wokalistki. Płyta bardzo osobista, intymna, jest kompilacją wielu ważnych momentów z życia ubranych w jej słowa i muzykę. Krążek ten, to prywatna podróż, którą wreszcie odważyła się opowiedzieć o najważniejszych dla niej chwilach, emocjach i marzeniach.



fot. Polsat/Krystian Szczęsny

6 z 6
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Zobacz również

Maria poznaje prawdę o Salvadorze!

Maria poznaje prawdę o Salvadorze!

Teresa wyjeżdża z Maurem do uroczej oberży. Cayetana uwodzi Fernanda!

Teresa wyjeżdża z Maurem do uroczej oberży. Cayetana uwodzi Fernanda!

Polecamy

Przeżyli razem 60 lat. Skandal złamał ich życie, odeszli w zapomnieniu

Przeżyli razem 60 lat. Skandal złamał ich życie, odeszli w zapomnieniu

İdris próbuje porwać Ziyę. Yaman co rusz psuje szyki jego zbirom!

İdris próbuje porwać Ziyę. Yaman co rusz psuje szyki jego zbirom!

Maria poznaje prawdę o Salvadorze!

Maria poznaje prawdę o Salvadorze!