
DANCE DANCE DANCE 3
W piątki, od 19 marca, o godz. 20:30
Od kilku tygodni uczestnicy trzeciej edycji „Dance Dance Dance” trenują po kilka godzin dziennie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce, aby odwzorować niezapomniane choreografie z klipów znanych na całym świecie. W trzeciej odsłonie show umiejętności taneczne zaprezentują: prowadzący „Pytanie na śniadanie” – Małgorzata Opczowska i Robert El Gendy, znani z siódmej edycji programu „Rolnik szuka żony” Marta Paszkin i Paweł Bodzianny, wokalistka Roksana Węgiel z przyjaciółką Oliwią Górniak, aktorka Anna Matysiak i wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka, znana z Kabaretu Czesuaf Olga Łasak, której partneruje przyjaciel Paweł Cieślak oraz influencerka Ola Nowak i kucharz Damian Kordas.
W roli jury: Ida Nowakowska, która ocenia uczestników programu od pierwszej edycji show. Jej znajomość tańca i wnikliwe oko nie raz dały się we znaki uczestnikom poprzednich edycji „Dance Dance Dance”.
Joanna Jędrzejczyk, która zadebiutuje w roli jurorki trzeciej edycji tanecznego show TVP2. Dzięki dyscyplinie, silnej woli, wytrwałości i sumiennym treningom zdobyła m.in.: trzykrotnie tytuł mistrzyni świata, dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy oraz pięciokrotnie tytuł mistrzyni Polski w boksie tajskim. Była pierwszą Polką w UFC, najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie, której została mistrzynią w wadze słomkowej i dzierżyła pas przez ponad dwa lata (2015-2017).
Agustin Egurrola – człowiek, dla którego taniec to życie. Od lat najlepszy i najbardziej rozpoznawalny choreograf w Polsce. Nowy juror jest związany z programem od pierwszej edycji. Agustin Egurrola jest głównym choreografem tanecznego show, a jego tancerze z grupy Volt szkolą uczestników i towarzyszą im podczas występów na multimedialnej scenie.
Program poprowadzą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, którzy doskonale wiedzą, jak trudnym i wymagającym programem jest „Dance Dance Dance”. Duet występował w drugiej edycji tanecznego show TVP2. W każdym odcinku duety zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową na multimedialnej scenie, która łączy świat realny z rozszerzoną rzeczywistością. Zwycięska para przekaże 100 tys. zł na wybrany cel charytatywny. Pozostali uczestnicy również pomogą finansowo wskazanej przez siebie instytucji pożytku publicznego.
fot. TVP

"STULECIE WINNYCH 3"
W niedziele, od 7 marca, o godz. 20:15
W trzeciej odsłonie losów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, do głosu dochodzi nowe pokolenie. Chociaż w pierwszych kadrach obserwujemy przygotowania do ślubu Stanisława i Andzi, a ich spełniona i szczęśliwa miłość będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, to akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi i Basi, a także Ewy i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania i Ryszard oraz Ania i Michał.
Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego Winni próbują żyć normalnie, budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich. Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej (1956 rok), strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 r. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.
Serial „Stulecie Winnych” jest jednak przede wszystkim opowieścią o sile rodziny. Winni wciąż kochają i radują się, przeżywają trudne chwile i osobiste tragedie, ale mają nadzieję na lepsze jutro. Zawsze też mogą liczyć na siebie.
Trzeci sezon serialu obejmuje lata 1956-1976. W rolach Ani i Mani zobaczymy po raz pierwszy – Urszulę Grabowską oraz Magdalenę Walach. Weronika Humaj zagra Kasię (córka Mani), w jej siostrę bliźniaczkę Basię wcieli się Kamila Bujalska, a w roli Ewy (adoptowana córka Ani) zobaczymy Sonię Mietielicę. Wielką polską gwiazdę Inę Komornicką kreować będzie Małgorzata Socha, a jej męża Adama – amanta filmowego zagra Marcin Kwaśny. W roli matki Tomka (Filip Gurłacz), ukochanego Basi, pojawi się Małgorzata Ostrowska-Królikowska (Grażyna Klimkiewiczowa). Widzowie zobaczą także aktorów znanych z poprzednich sezonów m.in.: Jana Wieczorkowskiego (Stanisław), Arkadiusza Janiczka (Władysław), Katarzynę Kwiatkowską (Kazia), Barbarę Wypych (Andzia), Patryka Szwichtenberga (Jasiek), Piotra Roguckiego (Ryszard), Stefana Pawłowskiego (Michał), Mateusza Janickiego (Kazimierz) i Lesława Żurka (Ignacy). Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Reżyseria – Klara Kochańska, Piotr Śliskowski. Serial na zlecenie Telewizji Polskiej produkuje Endemol Shine Polska. W 3. sezonie serialu widzowie obejrzą 13 odcinków.
fot. TVP

"TO BYŁ ROK 3"
W niedziele, od 14 marca, o godz. 21:15
Już po raz trzeci, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przeniesie widzów w przeszłość. To będzie najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.
Wiosenną edycję „To był rok” po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kammel, a towarzyszył mu będzie duet kapitanów – Izabella Krzan i Tomasz Wolny. Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii make’upowi i kostiumom widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie zabraknie największych przebojów, które wykonają muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda, podobnie jak w poprzednich edycjach będzie musiała zmierzyć się z trzema rundami pytań i finałem. Sprawdzimy w nich, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy będą również musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.
W tej edycji programu prowadzący, kapitanowie i goście aż 10 razy zmienią daty w swoich kalendarzach, by odbyć szalone podróże od lat 60. XX wieku do początków najnowszego stulecia. W ich trakcie przeniesiemy widzów m.in. do roku 1968, kiedy TVP wyemitowała premierowy odcinek serialu „Stawka większa niż życie”. W 1978 przypomnimy sobie m.in. jak z taśm produkcyjnych FSO na Żeraniu zjeżdżał pierwszy Polonez. W 1983 opowiemy m.in. o debiutanckich albumach Lady Pank i Madonny, a także o Michaelu Jacksonie, który zaskoczył świat, po raz pierwszy wykonując swój efektowny moonwalk. Zabierzemy widzów również do roku 1996 w którym Wisława Szymborska otrzymała Literacką Nagrodę Nobla i do roku 2002, kiedy to Adam Małysz po raz pierwszy po 30 latach, podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, zdobył dla Polski dwa medale.
Rywalizacji gwiazd będzie towarzyszyła 100. osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, będzie doskonale bawić się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiedzą się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność spróbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

WIELKIE RODZINY
W poniedziałki, od 15 marca, o godz. 20:10 w TVP Dokument
Powtórki od 16.03 w TVP1, we wtorki o 21:00 i niedziele o 10.00
„Wielkie Rodziny” to seria dokumentalna ukazująca codzienne życie niezwykłych ludzi – rodzin wielodzietnych. To pierwszy serial wyprodukowany na zlecenie TVP Dokument. Jej bohaterami będą cztery rodziny, z czterech różnych miejsc Polski – Warszawy, Lublina, podbydgoskiego Żołędowa oraz Zawadki Rymanowskiej w Beskidzie Niskim. Dzielą ich kilometry, a łączy nieprzeciętne podejście do życia i rodzicielstwa. Dla każdej z rodzin to rodzaj misji, dla każdego z rodziców wyzwanie, na które sami się zdecydowali. Ich przygotowania do wakacji wymagają militarnej precyzji, zakupy ubrań nie lada kompromisów, a posiłki przypominają godziny szczytu w restauracji.
Jak wygląda funkcjonowanie takiej rodziny, co ją motywuje i daje siły do działania? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć w ciepły i humorystyczny sposób serial w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka. W rolach głównych wystąpią członkowie rodzin: da Cruz, Kacprzyków, Lewockich oraz Twarowskich. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak
fot. TVP