5 z 11
DANCE DANCE DANCE 3...

DANCE DANCE DANCE 3


W piątki, od 19 marca, o godz. 20:30


Od kilku tygodni uczestnicy trzeciej edycji „Dance Dance Dance” trenują po kilka godzin dziennie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce, aby odwzorować niezapomniane choreografie z klipów znanych na całym świecie. W trzeciej odsłonie show umiejętności taneczne zaprezentują: prowadzący „Pytanie na śniadanie” – Małgorzata Opczowska i Robert El Gendy, znani z siódmej edycji programu „Rolnik szuka żony” Marta Paszkin i Paweł Bodzianny, wokalistka Roksana Węgiel z przyjaciółką Oliwią Górniak, aktorka Anna Matysiak i wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka, znana z Kabaretu Czesuaf Olga Łasak, której partneruje przyjaciel Paweł Cieślak oraz influencerka Ola Nowak i kucharz Damian Kordas.


W roli jury: Ida Nowakowska, która ocenia uczestników programu od pierwszej edycji show. Jej znajomość tańca i wnikliwe oko nie raz dały się we znaki uczestnikom poprzednich edycji „Dance Dance Dance”.


Joanna Jędrzejczyk, która zadebiutuje w roli jurorki trzeciej edycji tanecznego show TVP2. Dzięki dyscyplinie, silnej woli, wytrwałości i sumiennym treningom zdobyła m.in.: trzykrotnie tytuł mistrzyni świata, dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy oraz pięciokrotnie tytuł mistrzyni Polski w boksie tajskim. Była pierwszą Polką w UFC, najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie, której została mistrzynią w wadze słomkowej i dzierżyła pas przez ponad dwa lata (2015-2017).


Agustin Egurrola – człowiek, dla którego taniec to życie. Od lat najlepszy i najbardziej rozpoznawalny choreograf w Polsce. Nowy juror jest związany z programem od pierwszej edycji. Agustin Egurrola jest głównym choreografem tanecznego show, a jego tancerze z grupy Volt szkolą uczestników i towarzyszą im podczas występów na multimedialnej scenie.


Program poprowadzą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, którzy doskonale wiedzą, jak trudnym i wymagającym programem jest „Dance Dance Dance”. Duet występował w drugiej edycji tanecznego show TVP2. W każdym odcinku duety zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową na multimedialnej scenie, która łączy świat realny z rozszerzoną rzeczywistością. Zwycięska para przekaże 100 tys. zł na wybrany cel charytatywny. Pozostali uczestnicy również pomogą finansowo wskazanej przez siebie instytucji pożytku publicznego.



fot. TVP

6 z 11
"STULECIE WINNYCH 3"...

"STULECIE WINNYCH 3"


W niedziele, od 7 marca, o godz. 20:15


W trzeciej odsłonie losów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, do głosu dochodzi nowe pokolenie. Chociaż w pierwszych kadrach obserwujemy przygotowania do ślubu Stanisława i Andzi, a ich spełniona i szczęśliwa miłość będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, to akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi i Basi, a także Ewy i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania i Ryszard oraz Ania i Michał.


Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego Winni próbują żyć normalnie, budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich. Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej (1956 rok), strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 r. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.


Serial „Stulecie Winnych” jest jednak przede wszystkim opowieścią o sile rodziny. Winni wciąż kochają i radują się, przeżywają trudne chwile i osobiste tragedie, ale mają nadzieję na lepsze jutro. Zawsze też mogą liczyć na siebie.


Trzeci sezon serialu obejmuje lata 1956-1976. W rolach Ani i Mani zobaczymy po raz pierwszy – Urszulę Grabowską oraz Magdalenę Walach. Weronika Humaj zagra Kasię (córka Mani), w jej siostrę bliźniaczkę Basię wcieli się Kamila Bujalska, a w roli Ewy (adoptowana córka Ani) zobaczymy Sonię Mietielicę. Wielką polską gwiazdę Inę Komornicką kreować będzie Małgorzata Socha, a jej męża Adama – amanta filmowego zagra Marcin Kwaśny. W roli matki Tomka (Filip Gurłacz), ukochanego Basi, pojawi się Małgorzata Ostrowska-Królikowska (Grażyna Klimkiewiczowa). Widzowie zobaczą także aktorów znanych z poprzednich sezonów m.in.: Jana Wieczorkowskiego (Stanisław), Arkadiusza Janiczka (Władysław), Katarzynę Kwiatkowską (Kazia), Barbarę Wypych (Andzia), Patryka Szwichtenberga (Jasiek), Piotra Roguckiego (Ryszard), Stefana Pawłowskiego (Michał), Mateusza Janickiego (Kazimierz) i Lesława Żurka (Ignacy). Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Reżyseria – Klara Kochańska, Piotr Śliskowski. Serial na zlecenie Telewizji Polskiej produkuje Endemol Shine Polska. W 3. sezonie serialu widzowie obejrzą 13 odcinków.



fot. TVP

7 z 11
"TO BYŁ ROK 3"...

"TO BYŁ ROK 3"


W niedziele, od 14 marca, o godz. 21:15


Już po raz trzeci, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przeniesie widzów w przeszłość. To będzie najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.


Wiosenną edycję „To był rok” po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kammel, a towarzyszył mu będzie duet kapitanów – Izabella Krzan i Tomasz Wolny. Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii make’upowi i kostiumom widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie zabraknie największych przebojów, które wykonają muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda, podobnie jak w poprzednich edycjach będzie musiała zmierzyć się z trzema rundami pytań i finałem. Sprawdzimy w nich, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy będą również musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.


W tej edycji programu prowadzący, kapitanowie i goście aż 10 razy zmienią daty w swoich kalendarzach, by odbyć szalone podróże od lat 60. XX wieku do początków najnowszego stulecia. W ich trakcie przeniesiemy widzów m.in. do roku 1968, kiedy TVP wyemitowała premierowy odcinek serialu „Stawka większa niż życie”. W 1978 przypomnimy sobie m.in. jak z taśm produkcyjnych FSO na Żeraniu zjeżdżał pierwszy Polonez. W 1983 opowiemy m.in. o debiutanckich albumach Lady Pank i Madonny, a także o Michaelu Jacksonie, który zaskoczył świat, po raz pierwszy wykonując swój efektowny moonwalk. Zabierzemy widzów również do roku 1996 w którym Wisława Szymborska otrzymała Literacką Nagrodę Nobla i do roku 2002, kiedy to Adam Małysz po raz pierwszy po 30 latach, podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, zdobył dla Polski dwa medale.


Rywalizacji gwiazd będzie towarzyszyła 100. osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, będzie doskonale bawić się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiedzą się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność spróbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.



Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

8 z 11
WIELKIE RODZINY...

WIELKIE RODZINY


W poniedziałki, od 15 marca, o godz. 20:10 w TVP Dokument

Powtórki od 16.03 w TVP1, we wtorki o 21:00 i niedziele o 10.00


„Wielkie Rodziny” to seria dokumentalna ukazująca codzienne życie niezwykłych ludzi – rodzin wielodzietnych. To pierwszy serial wyprodukowany na zlecenie TVP Dokument. Jej bohaterami będą cztery rodziny, z czterech różnych miejsc Polski – Warszawy, Lublina, podbydgoskiego Żołędowa oraz Zawadki Rymanowskiej w Beskidzie Niskim. Dzielą ich kilometry, a łączy nieprzeciętne podejście do życia i rodzicielstwa. Dla każdej z rodzin to rodzaj misji, dla każdego z rodziców wyzwanie, na które sami się zdecydowali. Ich przygotowania do wakacji wymagają militarnej precyzji, zakupy ubrań nie lada kompromisów, a posiłki przypominają godziny szczytu w restauracji.


Jak wygląda funkcjonowanie takiej rodziny, co ją motywuje i daje siły do działania? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć w ciepły i humorystyczny sposób serial w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka. W rolach głównych wystąpią członkowie rodzin: da Cruz, Kacprzyków, Lewockich oraz Twarowskich. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak



fot. TVP

Pozostały jeszcze 2 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Teresa wyjeżdża z Maurem do uroczej oberży. Cayetana uwodzi Fernanda!

Teresa wyjeżdża z Maurem do uroczej oberży. Cayetana uwodzi Fernanda!

Sara James tym razem przesadziła? 16-latka zaskoczyła nietypowym strojem

Sara James tym razem przesadziła? 16-latka zaskoczyła nietypowym strojem

İdris zaciera ślady i otwiera stare rany. Yaman dowie się, kto zabił mu brata?

İdris zaciera ślady i otwiera stare rany. Yaman dowie się, kto zabił mu brata?

Zobacz również

İdris próbuje porwać Ziyę. Yaman co rusz psuje szyki jego zbirom!

İdris próbuje porwać Ziyę. Yaman co rusz psuje szyki jego zbirom!

Żałoba na planie „Nasz nowy dom”. Ekipa programu przekazała bardzo smutne wieści

Żałoba na planie „Nasz nowy dom”. Ekipa programu przekazała bardzo smutne wieści