13 z 51
"Wściekłość" (reż. Michał Węgrzyn) | premiera: 17 marca...
fot. facebook.com/wscieklosc

"Wściekłość" (reż. Michał Węgrzyn) | premiera: 17 marca


Adam (Jakub Świderski) jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Ciągła praca i brak rozmów z najbliższymi, poruszanie się w tematyce politycznej i społecznej zmieniły go w człowieka pozbawionego empatii do najbliższych. Jest facetem o kilku maskach. Zmienia je w zależności od tego jaki problem musi załatwić. W tej opowieści, w ciągu 90 minut Adam zostanie zmuszony do odnalezienia siebie samego po to by wiedzieć po co i dla kogo żyje. Materialne bóstwa i nieprawdziwe życie w obliczu niebezpieczeństwa utraty dzieci i żony zostaną pozbawione wartości.


W obsadzie znaleźli się m.in. Jakub Świderski, Natalia Klimas, Paulina Chapko oraz Małgorzata Zajączkowska.


14 z 51
"Maria Skłodowska-Curie" (reż. Marie Noëlle) | premiera: 3...
fot. Grzegorz Hartfiel / materiały prasowe dystrybutora Kino Świat

"Maria Skłodowska-Curie" (reż. Marie Noëlle) | premiera: 3 marca


„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.


Film powstał w międzynarodowym zespole realizacyjnym: reżyseria – Marie Noëlle (Francja), zdjęcia – Michał Englert (Polska), scenografia – Eduard Krajewski (Niemcy), kostiumy – Cristobal Pidre, Florence Scholtes (Belgia), charakteryzacja – Waldemar Pokromski, Mira Wojtczak (Polska), muzyka – Bruno Coulais (Francja). Na ekranie polskim aktorom partnerują, m.in. André Wilms („Człowiek z Hawru”) i Charles Berling („Marsz pingwinów”, „Miłość po francusku”) oraz niemieccy – Sabin Tambrea („Ludwik Szalony”) i Samuel Finzi („Flemming”). Zdjęcia były realizowane od maja do lipca 2015 w Paryżu, Brukseli, Monachium oraz w Łodzi, Krakowie i Łebie.


Ten film może okazać się wielkim przebojem. Do tego już zbiera bardzo dobre recenzje, jednak szkoda, że tak ważny film po raz kolejny wcześniej jest pokazywany w innych krajach niż w Polsce.


15 z 51
"Wyklęty" (reż. Konrad Łęcki) | premiera: 3 marca...
fot. Sylwia Dąbrowa / Polska Press

"Wyklęty" (reż. Konrad Łęcki) | premiera: 3 marca


Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach - w tym opiniotwórczych - uważani są za bandytów.


W obsadzie znaleźli się Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Zelnik oraz Piotr Cyrwus.


16 z 51
"Amok" (reż. Kasia Adamik) | premiera: 21 marca...
fot. Witold Bączyk / materiały prasowe dystrybutora Kino Świat

"Amok" (reż. Kasia Adamik) | premiera: 21 marca


Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz) właśnie wydaje swoją najnowszą powieść „Amok”, która przypadkowo trafia w ręce inspektora Jacka Sokolskiego (Łukasz Simlat), wycofanego introwertyka z mroczną przeszłością. Dociekliwy funkcjonariusz odnajduje podobieństwa między opisaną w książce zbrodnią a brutalnym zabójstwem niejakiego Mariusza Roszewskiego sprzed kilku lat.


W rolę Krystiana Bali wcieli się Mateusz Kościukiewicz, jeden z najzdolniejszych europejskich aktorów, zdobywca tytułu Shooting Star na Berlinale 2014. Jego żonę, Zofię, zagra Zosia Wichłacz, laureatka nagrody Złote Lwy, otrzymanej za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Miasto 44”. W roli policjanta Jacka Sokolskiego, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę skrywaną przez głównego bohatera zobaczymy Łukasza Simlata („Karbala”, „Moje córki krowy”, „Krew z krwi”).


Film zapowiada się bardzo ciekawie; już sama obsada robi wrażenie, a w połączeniu z taką historią, to może być naprawdę hit. Oby tylko Kasia Adamik podołała na stołku reżyserskim, bo z jej ostatnimi projektami różnie bywało.


Pozostały jeszcze 34 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Gdy Sila to usłyszy, wszystko się zmieni! Tak chce przechytrzyć Naciye

Gdy Sila to usłyszy, wszystko się zmieni! Tak chce przechytrzyć Naciye

Hanna Banaszak była wręcz niewiarygodnie piękna. Wypadek niemal pogrzebał jej karierę

Hanna Banaszak była wręcz niewiarygodnie piękna. Wypadek niemal pogrzebał jej karierę

Od prawie 50 lat jest szczęśliwą mężatką. Kim jest mąż gwiazdy „Na Wspólnej”?

Od prawie 50 lat jest szczęśliwą mężatką. Kim jest mąż gwiazdy „Na Wspólnej”?

Zobacz również

Od prawie 50 lat jest szczęśliwą mężatką. Kim jest mąż gwiazdy „Na Wspólnej”?

Od prawie 50 lat jest szczęśliwą mężatką. Kim jest mąż gwiazdy „Na Wspólnej”?

Alper rzuca wyzwanie Halilowi. Chce odebrać mu Zeynep!

Alper rzuca wyzwanie Halilowi. Chce odebrać mu Zeynep!