
"Królewicz Olch" (reż. Kuba Czekaj) | premiera: wiosna 2017
"Królewicz Olch" opowiada historię wybitnie utalentowanego czternastolatka, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami...
W roli głównej pojawił się Stanisław Cywka, a towarzyszyli mu Agnieszka Podsiadlik oraz Sebastian Łach. "Królewicz Olch" do polskich kin ma trafić wiosną 2017 roku.

"Listy do M. 3" | premiera: 10 listopada
O nowej części "Listów do M." jeszcze prawie nic nie wiadomo, poza tym, że będzie... W każdym razie czekamy!

"Knives Out" (reż. Przemysław Wojcieszek) | premiera: początek 2017 roku
Szóstka dwudziestoparolatków spotyka się w sezonowym domu nad jeziorem. To ich pierwsze spotkanie od czasu matury. Część zrobiła kariery, część nie. Część korzysta z przyjemności życia, część daje upust skrywanym frustracjom. Siódmą postacią jest młoda Ukrainka Solomija, pracująca w firmie jednego z bohaterów wieczoru - Igora. Solomija jest obca i z czasem staje się obiektem nienawiści Huberta, który namawia pozostałych bohaterów, pijanych i zagubionych, do aktu przemocy wobec dziewczyny.
W filmie zagrali studenci wrocławskiej PWST: Anastazja Borkoniuk, Ania Kończal, Natalia Łągiewczyk, Emilia Piech, Kacper Sasin, Michał Surówka oraz Lucyna Szierok.
Film Przemysława Wojcieszka jest niewygodny, dlatego twórca bardzo nagimnastykował się przy dystrybucji tego obrazu. Ostatecznie film na początku 2017 roku ruszy w trasę po (prawie) całej Polsce, gdzie w wybranych kinach będzie prezentowany na pokazach autorskich, po których można swobodnie porozmawiać z reżyserem. A rozmawiać będzie o czym, bo film Wojcieszka nie godzi się na żadne kompromisy, to mocna - być może przejaskrawiona - wizja współczesnej Polski, ale z tej produkcji wylewają się też tony autentyzmu. Warto.
"Knives Out". Głosowaliśmy na Andrzeja Dudę z litościZobacz więcej

"Dywizjon 303" (reż. Wiesław Saniewski, Denis Delić) | data premiery nieznana
Historia tego filmu jest bardzo długa i skomplikowana do tego stopnia, że to materiał an zupełnie inny artykuł. Fakty wyglądają tak, że zdjęcia do filmu ruszyły w lipcu 2016 roku i wówczas za realizację produkcji odpowiadał Wiesław Saniewski, który jednak musiał opuścić stołek reżyserski ze względu na zły stan zdrowia. W międzyczasie posadę reżysera przejął Denis Delić, ale ze współpracy z producentem Jackiem Samojłowiczem i jego Film Media S.A. wycofali się dystrybutor Kino Świat, a następnie to samo uczynili synowie Arkadego Fiedlera, autora książki "Dywizjon 303". Powodem ma być odejście scenariusza filmu od treści książki. Jacek Samojłowicz jednak uspokaja, że wszystko jest dobrze, a film nie jest zagrożony. Warto dodać, że producent na początku listopada ujawnił, że ukończono już ok. 40 minut filmu.
Początkowo "Dywizjon 303" do kin miał trafić w marcu 2017 roku, ale żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazują, że produkcja wówczas pojawi się w kinach. I dobrze, bo pośpiech przy tak dużym i ważnym filmie nie jest wskazany. Twórcy opublikowali w sieci pierwszy fragment filmu i chociaż trudno prorokować po kilku sekundach, to nie wygląda to na szczęście źle.
W obsadzie obrazu znaleźli się Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Anna Prus, Krzysztof Kwiatkowski, Jan Wieczorkowski, Nikodem Rozbicki oraz Michał Marczewski.