
Jane Wyman
Urodzona w 1917 r. Amerykanka. W 1941 r. wystąpiła w filmie "You're in the Army Now", gdzie wraz z swoim kolegą z planu Regisem Toomeyem zagrali najdłuższy pocałunek w historii ówczesnego kina. Ich występ trwał 3 minuty i 5 sekund. Złoty Glob i Oscar trafiły w jej ręce za rolę głuchoniemej ofiary gwałtu w filmie "Johnny Belinda". Wystąpiła w "Tremie" Hitchcocka, a także w filmie Disneya "Pollyanna". Zmarła w 2007 r.
media-press.tv

Teresa Wright
Amerykanka urodzona w 1918 r. została nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za debiut filmowy w "Małych liskach" (1941). Kolejną nominację dostała rok później, tym razem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za obraz "Duma Jankesów". Zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę córki Greer Garson w filmie "Pani Miniver". Żaden inny aktor nigdy nie pobił jej wyczynu, otrzymując nominację do Oscara za trzy pierwsze filmy w swojej karierze. Zmarła w 2005 r.
media-press.tv

Gene Tierney
Urodzona w 1920 r. w Nowym Jorku. Pierwszym filmem z jej udziałem był "Powrót Franka Jamesa" w 1940 r. Sześć lat później otrzymała jedyną nominację do Oscara za "Zostaw ją niebiosom". Największe uznanie zyskała za tytułową rolę w filmie Otto Premingera "Laura". Przeszła załamanie nerwowe z powodu licznych kłopotów w życiu prywatnym. Zmarła w 1991 r.
wikipedia.org

Romy Schneider
Francuska aktorka pochodzenia austriackiego, urodzona w 1938 r. W 1955 r. zagrała rolę Elżbiety Bawarskiej w filmie "Sissi". Po roli w "Boccaccio '70" Luchiniego Viscontiego wyjechała do USA. Za rolę w filmie "Kardynał" zdobyła nominację do Złotego Globu. W 1965 r., po filmie "Co słychać, koteczku?", w którym grał również Woody Allen, opuściła Hollywood i wyjechała do Berlina. Zmarła w Paryżu w 1982 r. Została znaleziona martwa w swoim pokoju. Prawdopodobnie popełniła samobójstwo przedawkowując środki nasenne, zmieszane z alkoholem.
media-press.tv