
Michael, 28-letni prawnik, mieszka i pracuje w Berlinie. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem, Michałem. Wyrusza na spotkanie z ojcem, Stanisławem, którego nigdy nie miał okazji poznać. Stanisław jest raczej postacią symboliczną niż prawdziwym rodzicem. Przypomina Michałowi o Polsce, którą on świadomie porzucił. Choć mężczyźni właściwie się nie znają, za sprawą spędzonego razem weekendu dowiadują się o sobie znacznie więcej, niż się spodziewali.
"Pomiędzy słowami" - TVP Kultura, godz. 20:00
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Agent służb specjalnych Frank Martin zajmuje się dostarczaniem pod wskazany adres dowolnych ładunków, bez zadawania kłopotliwych pytań. Wykonywane zajęcie sprawia, że często mija się z prawem. Kiedy przenosi się z francuskiej Riwiery do Miami na Florydę i zostaje szoferem bogatej rodziny, wydaje się, że jego życie osiągnęło stabilizację. Tymczasem 6-letni syn pracodawców, którego były agent odwoził do szkoły, zostaje porwany. Porywacze mają w planach uwolnienie wirusa, który zabije każdego, kto się z nim zetknie. Frank chce odnaleźć dziecko.
"Transporter II" - Polsat, godz. 20:05
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Film opowiada o bitwie stoczonej podczas wojny koreańskiej w 1950 roku przez grupę 772 uczniów szkoły wojskowej, którzy po zaledwie dwóch tygodniach szkolenia dla rekrutów rzuceni zostali do walki, by utorować drogę dla desantu w rejonie Inczon.
"Bitwa o Jangsari" - TV 4, godz. 21:40
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Karolina nie wie, jak zachować się w związku z tym, czego dowiedziała się o Justynie. Próbuje porozmawiać na ten temat z Marcinem, ale na przeszkodzie staje Kostek, który ma wyjątkowo trudny dzień. Djamal i Teresa próbują pomóc Marii. Nieprzyjemną prawdę o Justynie poznaje zbyt wiele osób. Paweł i Olga próbują doprowadzić do spokojnej rozmowy z Piotrkiem Radeckim. Paweł wykazuje w tej sprawie drażliwość, dlatego Olga nie może liczyć na jego pomoc. Dla Artura jest to okazja, by zbliżyć się do Olgi. Bracia Radeccy zdobywają się na szczerość.
"O mnie się nie martw" odcinek 12, sezon 12 - TVP 2, godz. 21:50
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv