

"Poradnik Headspace: Medytacja" - Netflix | premiera 1 stycznia 2021 roku
Nowy serial oryginalny Netflix to ośmioodcinkowa animacja, w której Andy Puddicombe, były buddyjski mnich i współtwórca znanej na całym świecie aplikacji do medytacji Headspace, wprowadza widzów w świat medytacji i jej zalet. W każdym z 20-minutowych odcinków przedstawione są zalety medytacji, podparte dowodami naukowymi, a także omówiona zostaje jedna z technik mindfulness, ułatwiających medytację. Poruszone są także takie istotne dla dobrego samopoczucia kwestie jak stres, złość czy odpuszczenie. Każdy odcinek zakończony jest wspólną medytacją z przewodnikiem, co pozwala zastosować w praktyce dopiero co poznane informacje. „Poradnik Headspace: Medytacja” zapewnia widzom chwilę spokoju i udowadnia, że praktykowanie medytacji jest łatwe i dostępne dla każdego, niezależnie od ilości wolnego czasu czy posiadanej wiedzy dotyczącej dbania o dobre samopoczucie.
Netflix

"Historia wulgaryzmów" - Netflix | premiera 5 stycznia 2021 roku
Zaskakująca pozycja nie tylko dla wiernych fanów twórczości Nicolasa Cage'a. W tym krótkim "kursie z wulgaryzmów", widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, skąd wzięły się najpopularniejsze angielskie wulgaryzmy, jak są używane w popkulturze i jaki wpływ wywarły na kulturę. Wspomniany Nicolas Cage, jako gospodarz programu, wprowadzając publiczność w świat niecenzuralnych słów, będzie posiłkował się wiedzą ekspertów: etymologów, historyków, specjalistów od popkultury oraz gwiazd show-biznesu.
Netflix

"Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto" - Netflix | premiera 8 stycznia 2021 roku
Miniserial "Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto" wyreżyserował Martin Scorsese, wieloletni przyjaciel głównej, tytułowej bohaterki. Produkcja opowiada o Nowym Jorku widzianym oczami Fran Lebowitz, znanej krytyczki i eseistki, autorki szalenie zabawnego przewodnika "Udawaj, że to miasto". W typowo wielkomiejskim stylu opowiada w nim o różnych tematach, jak turyści, pieniądze, metro, kultura czy zaskakująco trudna sztuka poruszania się po Times Square (jest tylko jeden właściwy sposób). Lebowitz nawiązuje też do własnej przeszłości i życia, w którym na pierwsze miejsce wysuwają się ciągła ciekawość świata i wielka niezależność. Widzowie miniserialu będą mieli okazję poznać nie tylko opinie i sarkastyczne obserwacje Fran Lebowitz - swoje trzy grosze dorzucił także reżyser, Martin Scorsese. To wyjątkowe połączenie w efekcie doprowadziło do powstania nadzwyczajnej produkcji wypełnionej podwójną dawką nowojorskiego humoru, która w szczególności przypadnie do gustu wielbicielom tego kultowego miasta.
Netflix