
„Czterej pancerni i pies”
Ten legendarny serial wojenny jest jednym z największych serialowych osiągnięć okresu PRL i był trampoliną dla karier wielu zdolnych aktorów. Losy załogi czołgu "Rudy 102" są znane niemal każdemu Polakowi, niezależnie od tego czy pamięta poprzedni ustrój czy też nie.
Głównym bohaterem serialu był Janek Kos, syn żołnierza walczącego pod Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Chłopak postanawia wstąpić do polskich wojsk na Wschodzie, gdzie trafia do załogi czołgu T-34.

„Generation Kill: Czas wojny”
Siedmioodcinkowy miniserial produkcji HBO jest realistyczną rekonstrukcją wydarzeń, które miały miejsce podczas pierwszych dni amerykańskiej inwazji na Irak. Serial zrealizowano na podstawie książki reportera magazynu „Rolling Stone”, który faktycznie przemierzył szlak bojowy z Kompanii Bravo z Pierwszego Batalionu Zwiadowczego.
Fabuła serialu zawarta podąża za losami żołnierzy przez pierwsze 40 dni operacji w Iraku. Założeniem produkcji miało być realne odwzorowanie wydarzeń, wyzwań i skandali, którym musieli stawić czoła żołnierze United States Marine Corpes.

„Allo allo”
Ten kultowy brytyjski serial komediowy produkowany był w latach 1982-92 i bawił widzów na całym świecie. Głównym bohaterem „Allo allo” jest René Artois, właściciel kawiarni w małym francuskim miasteczku.
René i jego żona Edith starają się spokojnie przetrwać okupację i utrzymują dobre kontakty z lokalnym oddziałem wojsk niemieckich. Wszystko jednak się zmienia, gdy francuski ruch oporu postanawia ukryć w ich lokalu dwóch brytyjskich lotników...

„Czas honoru”
Serial z Janem Wieczorkowskim, Maciejem Zakościelnym, Antonim Pawlickim i Jakubem Wesołowskim w rolach głównych, był jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych polskich produkcji ostatnich lat.
„Czas honoru” opowiada o losach czwórki polskich Cichociemnych, którzy zostali przerzuceni z Anglii do kraju, aby wesprzeć lokalny ruch oporu. Doskonale wyszkoleni żołnierze muszą stawić czoła brutalnym władzom niemieckim oraz spróbować zachować jakieś resztki normalnego życia w nieludzkich latach okupacji.