
Na pewno nie zabraknie zaskakujących coverów zagranicznych przebojów w wykonaniach polskich gwiazd, specjalnie przygotowanych na Sylwestra., np. „Lush Life” Zary Larsson w interpretacji Margaret, czy „Twist&Shout” The Beatles, z którym zmierzy się zespół Pectus.
fot. sylwia dabrowa /polska press
Na początku Sylwestra 2016 z Dwójką wystąpi Regionalny Zespół „Giewont” założony w 1981 r. przez ówczesnego proboszcza olczańskiej parafii – ks. Jana Kowalika. Był pierwszym na Podhalu w czasach PRL-u regionalnym zespołem „parafialnym”, który śpiewał w Watykanie dla papieża Jana Pawła II oraz w 2016 r. podczas audiencji generalnej z udziałem papieża Franciszka. Zespół ma na swoim koncie występy krajowe i zagraniczne, a także kilka wydanych płyt, jest laureatem licznych konkursów i przeglądów. W 2014 r. „Giewont” został zespołem reprezentacyjnym miasta Zakopane.
fot. Polska Press

Równia Krupowa – miejsce sylwestrowego koncertu - to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki. Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku. Po latach zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, ostatecznie teren Równi Krupowej prawie w całości uniknął zabudowy. W 1929 r. na Równi wybudowano dwa stadiony. W części południowej mieścił się stadion zimowy, a w części północnej – całoroczny. Na stadionach organizowano liczne imprezy sportowe, m.in. zawody konne, wyścigi samochodowe i motocyklowe, zawody lekkoatletyczne, hokejowe, łyżwiarskie i strzeleckie. Poza imprezami sportowymi odbywały się spektakle Opery Górskiej. Następnie w części południowej wygospodarowano teren na korty tenisowe, które zimą służyły jako lodowiska. W 1977 r. utworzono Park Krajobrazowy Równi Krupowej, który w nieco mniejszej formie przetrwał do dziś. Równia Krupowa to płaska łąka poprzecinana asfaltowymi alejkami. W wielu miejscach stoją ławeczki dla spacerowiczów. Rozpościerają się z niej piękne widoki na Tatry, m.in. na Giewont, a także znajdującą się po przeciwnej stronie Gubałówkę. Nazwa parku pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, na których leży – Krupów. W pobliżu Urzędu Miasta stoi rzeźba „Orbita” autorstwa Henryka Burzca, nazywana potocznie „Uchem Naczelnika Miasta”.
fot. wojciech matusik / polskapresse