„Paryż 1900: Policja”. Ceniony kostiumowy serial kryminalny powraca na Epic Drama!

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. materiały prasowe Epic Drama
fot. materiały prasowe Epic Drama
Na antenę Epic Drama powraca ceniony, rozgrywający się w mrocznym okresie historii Francji, serial, który ukazuje świeżą perspektywę na Paryż z początków XX wieku - „Paryż 1900: Policja”. Sprawdźcie szczegóły!

„Paryż 1900: Policja” od 4 kwietnia 2023 na

„Paryż 1900: Policja”

Paryż, 1899 rok. Właśnie zmarł francuski prezydent Félix Faure. Francja, okaleczona przez skrajną prawicę, grupy antysemickie i rosnącą anarchię, nigdy nie wydawała się tak słaba. Szef policji Louis Lepine zostaje pilnie wezwany z emerytury, aby przywrócić porządek w Paryżu. Z kolei tragiczne odkrycie torsu młodej kobiety w walizce płynącej w dół Sekwany mobilizuje młodego, ambitnego detektywa Antoine'a Jouina do podjęcia działań.

Serial śledzi również losy Josepha Fiersi, skorumpowanego oficera znanego z szantaży, który dorabia jako płatny zabójca dla tajnej policji. Zaczyna interesować się głośnym śledztwem i werbuje Meg Steinheil – kurtyzanę oskarżoną o zabicie prezydenta – do pracy w charakterze szpiega. W Paryżu, gdzie zbrodnia i grzech mieszają się z bogactwem i purytanizmem, wszystkie te postaci przypadkowo spotykają się ze sobą i łączą siły, by ocalić Francję.

Ta niezwykła seria z mocną obsadą jest mieszanką dramatu kryminalnego, thrillera politycznego i czarnego humoru. Ekscytujące sceny łączą się z mrocznymi, pełnymi napięcia momentami, tworząc społeczną satyrę i serwując dramat w stylu koreańskich filmów Bonga Joon-Ho i Parka Chan-Wook. To pogłębiony i autentyczny portret – nie tak pięknej – Belle Époque. Scenariusz oparty został na rzeczywistych wypowiedziach z tamtych czasów i wiernie odtwarza narodziny kryminalistyki, ukazując śledztwo inspirowane prawdziwą zbrodnią, która wstrząsnęła ówczesnym społeczeństwem.

Twórca Fabien Nury, znany ze „Śmierci Stalina”, tak skomentował tę epokę:

Na początku XX wieku we Francji panowała surowa, patriarchalna dyktatura. Było to społeczeństwo bojące się zmian i podlegające rosnącym nacjonalistycznym, antysemickim i mizoginicznym postawom”. Pomimo mroku ukazanego w serialu, Nury znajduje powody do nadziei: „Od początku XX wieku dokonał się znaczny postęp polityczny i społeczny. Oczywiście mogło być lepiej – ale wtedy sytuacja na świecie nie sprzyjała rozwojowi. Kiedy spojrzymy wstecz na mroczną przeszłość i zauważymy, że nasze ideały przetrwały nawet tak okrutne czasy, możemy znaleźć podstawy do optymizmu.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn