W marcu widzowie Dwójki zobaczą zestaw krótkometrażowych filmów dokumentalnych jakie powstały w ostatnich 10 latach w Szkole Wajdy pod okiem Marcela Łozińskiego i Jacka Bławuta. Wśród nich znajdą się tytuły uznanych polskich dokumentalistów młodego pokolenia, m.in. Macieja Cuske, Bartka Konopki, Marcina Janosa Krawczyka, Marty Minorowicz, Marcina Sautera, Tomasza Wolskiego i Edyty Wróblewskiej. Dokumenty te łączy wierność wobec tradycji polskiego dokumentu i klasyki kina oraz zaufanie do portretowanego bohatera.
Już 6 marca zostanie pokazany dokument "Modelki" Moniki Pawluczuk opowiadający historię kobiet na wózkach inwalidzkich, które przyjeżdżają do Warszawy, aby wziąć udział w pokazie mody. Następnie zobaczymy film Edyty Wróblewskiej "Kiedy będziesz?" zadający pytanie o kształt i sens współczesnych związków. Kolejny dokument, "Za płotem" Marcina Sautera przywoła klimat i smak wakacji z dzieciństwa, natomiast "Przy rzece" Magdaleny Kowalczyk przypomni, że przez samo centrum Warszawy płynie dzika rzeka. Z kolei o miłości i samotności pewnej pary z zespołem Downa opowie krótkie "Rendez-vous" Marcina Janosa**Krawczyka**, za którego wrażliwość w ukazaniu bohaterów tytuł ten znalazł się w konkursie Berlinale (2007).
Widzowie Dwójki zobaczą również krótki dokument opowiadający w przewrotny sposób o polskiej religijności - "Oj Boże, drogi Boże" Julii Popławskiej. Pod koniec miesiąca zostaną wyemitowane najnowsze produkcje z Wajda Studio.
6 marca - "Modelki" (2007), reż. Monika Pawluczuk
7 marca - "Kiedy będziesz?" (2004), reż. Edyta Wróblewska
8 marca - "Za płotem" (2005), reż. Marcin Sauter
9 marca - "Przy rzece" (2006), reż. Magda Kowalczyk
12 marca - "Rendez-vous" (2006), reż. Marcin Janos Krawczyk
15 marca - "Oj Boże, drogi Boże" (2010), reż. Julia Popławska
23 marca - "Cisza" (2003), reż. Maciej Cuske, Robert Gliński, Edyta Wróblewska, Tomasz Wolski, Bartek Konopka, Marcin Bortkiewicz
26 marca - "Czarna córka" (2011), reż. Anna Skorupa
28 marca - "Decrescendo" (2011), reż. Marta Minorowicz
