
"Anatomia" (reż. Ola Jankowska)
Kolażowa opowieść o tożsamości, czasie i pamięci. Wycinkowy zapis z kilku dni w życiu Miki, która wraca do Polski, żeby odwiedzić w szpitalu chorego ojca. Spotykają się po raz pierwszy od wielu lat. Mężczyzna myśli, że nadal mieszkają razem, a Mika jest nastolatką. Wspólnie wyruszają w podróż przez labirynt czasu i wspomnień. Teraźniejszość zaczyna mieszać się z przeszłością, życie z jego kresem. Film był rozwijany w ramach programów TorinoFilmLab Script&Pitch i Ekran+ . Premierę miał na festiwalu w Wenecji w sekcji Venice Days – Giornate degli Autori.
fot. materiały prasowe organizatorów festiwalu Młodzi i Film

"Braty" (reż. Marcin Filipowicz)
Przedstawiony oczami wrażliwego nastolatka intymny, czarno-biały film drogi przez dojrzałość. Opowieść nasiąknięta klimatem młodości: tricków na deskorolce, pierwszych miłości, zranionych uczuć, poszukiwania własnej tożsamości oraz akceptacji samego siebie.
fot. materiały prasowe organizatorów festiwalu Młodzi i Film

"Chrzciny" (reż. Jakub Skoczeń)
Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.
fot. materiały prasowe organizatorów festiwalu Młodzi i Film

"Ćmy" (reż. Piotr Stasik)
Po dwudziestu dniach poszukiwań policja odnajduje grupę wycieńczonych chłopców, którzy uciekli z obozu dla graczy, ponieważ wychowawcy wyłączyli im komputery i internet. Jednego chłopca brakuje. „Ćmy” to samplowana przypowieść o smartfonowej cywilizacji. Połączenie filmu dokumentalnego i fabularnego. Opowieść o tym, jak prywatne nieszczęście, wstyd i ukrywane żądze prowadzą przez emocjonalne hochsztaplerstwo do samounicestwienia. Moralitet dla ciem.
fot. materiały prasowe organizatorów festiwalu Młodzi i Film