
"Ugotowany" (2015)
Bradley Cooper jako charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie.
Cooper wspominał, że zanim został aktorem, wiele czasu spędzał nad garnkami, a w wieku ośmiu lat marzył, by zostać szefem kuchni. Albo... aktorem. "Moja mama miała włoskie korzenie, więc jako dziecko wiele czasu spędzałem w kuchni z babcią. Potem byłem pomocnikiem kelnera w greckiej restauracji, a podczas nauki w college'u pracowałem jako pomocnik kucharza. Tak więc, aby zagrać szefa kuchni, nie musiałem się bardzo intensywnie przygotowywać, co bardzo mnie cieszyło, bo nie było na to czasu. Obyło się bez kaskadera, gdyż nieźle znam tę robotę." - zdradził Bradley.

"Poradnik pozytywnego myślenia" (2012)
Pierwsza w karierze Coopera nominacja do Oscara to zasługa tego filmu, który okazał się kasowym sukcesem, bardzo dobrze przyjęli go nie tylko widzowie, ale także krytyka i konkursowe jury.
Cooper wcielił się w Patricka "Pat" Solatano Juniora, cierpiącego na chorobę dwubiegunową, który po ośmiu miesiącach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym w Baltimore, wraca do Lansdowne w stanie Pensylwania pod skrzydła rodziców, Dolores i Pata. Okazuje się, że w domu sprawy nie układają się dobrze. Jego żona Nikki wyprowadziła się, ojciec nie ma pracy i zarabia nielegalnie, mając nadzieję, że uzbiera pieniądze na otwarcie własnej restauracji. Pat Junior próbuje stawić czoło rodzinnym problemom, a przede wszystkim pragnie zejść się z żoną i wrócić do dawnego życia. Nadal ją bardzo kocha, mimo jej zdrady. Pat wie, że będzie trudno odkręcić całe zło, które już się stało, że nic nie cofnie skandalu, który wywołał. Po fatalnym wybryku stracił pracę w szkole, zdrowie, ale także własny dom i w końcu żonę. Stara się jednak myśleć pozytywnie. Wierzy, że jeszcze wszystko się ułoży. Priorytety się zmieniają, gdy na jego drodze pojawia się szalona Tiffany Maxwell, bratowa jego przyjaciela Ronniego, która podobnie jak on, ma za sobą ciężkie życiowe przejścia. Dziewczyna szybko zaprzyjaźnia się z Patem i obiecuje pomóc mu odzyskać żonę, pod warunkiem, że najpierw on pomoże jej. Wspiera ich ojciec Pata, który ma swoje powody, by związek syna z Tiffany się utrzymał.

"Snajper" (2013)
Cooper roli Chrisa Kyle’a - snajpera o umiejętnościach, dzięki którym zyskał miano bohatera na polu walki. Wyróżniają go
jednak nie tylko wyjątkowe zdolności strzeleckie. Ta rola to trzecia nominacja do Oscara.
"W pewnym sensie to uniwersalna opowieść o tym, przez co przechodzi większość weteranów - o huśtawce emocjonalnej, jaka towarzyszy przebywaniu na polu walki, a zaraz potem powrotowi do domu i „normalnego życia”. Bardzo mnie to poruszyło. Spodobało mi się, że jest to nie tyle film wojenny, co studium postaci. Jeśli przyjrzeć się filmom Clinta Eastwooda, takim jak <Bez przebaczenia>, <Gran Torino>, <Listy z Iwo Jimy>, okazuje się, że każdy z nich stanowi złożone studium postaci, chociaż są one osadzone w różnych realiach. To był dla niego idealny materiał. Opowiedział tę historię w bardzo surowy i realistyczny sposób" - zaznacza Bradley Cooper, który jest także producentem filmu.