
Oto najlepsze role Rachel McAdams!

"Polowanie na druhny" (2005)
Zaskakująca komedia, której głównych bohaterów, Johna Beckwitha (Owen Wilson) i Jeremiego Grey’a (Vince Vaughn), specjalistów do spraw mediacji w sporach rozwodowych, którzy są nie tylko wspólnikami w życiu zawodowym, ale także przyjaciółmi od kołyski, łączy jedno, prawdziwie oryginalne hobby… wkręcanie się na wesela!
Rachel McAdams zagrała tu rolę zrównoważonej druhny panny młodej, Claire. - Przesłuchaliśmy setki aktorek do roli Claire, ale żadna z nich, niestety, nie potrafiła do końca oddać sedna postaci naszej bohaterki. Właściwie na godzinę przed wyjściem do studia gdzie ostatecznie miałem dokonać wyboru pomiędzy dwiema najlepszymi kandydatkami do roli Claire w moim biurze pojawiła się Rachel McAdams. Od razy zauroczyła mnie jej energiczna osobowość. Żeby się dodatkowo upewnić, zaskoczyłem ją kilkoma prowokującymi zaczepkami, które bez problemu, błyskawicznie zripostowała. Spowodowało to, że wybór okazał się dziecinnie łatwy - zdradził reżyser David Dobkin.

"Rodzinny dom wariatów" (2005)
Tragikomiczna opowieść o świętach Bożego Narodzenia w wielopokoleniowym domu państwa Stone z malowniczej Nowej Anglii. Najstarszy syn przywozi do domu narzeczoną, by przedstawić ją swym rodzicom, braciom i siostrom. Ekscentryczni Stone’owie witają swą potencjalną synową – dopiętą na ostatni guzik, bezwzględną karierowiczkę z Nowego Jorku – z zażenowaniem, powątpiewaniem, zaskoczeniem, wrogością i źle skrywaną pogardą. Nie godząc się z wyborem syna, postanawiają dać uprzykrzonej dziewczynie nauczkę, na jaką ich zdaniem zasługuje...
Rachel McAdams to najmłodszy członek rodziny, Amy Stone. Jest pełną pasji dziewczyną, która wali prawdę prosto z mostu. Swą olśniewającą urodę traktuje z pełną obojętnością – czego nie da się powiedzieć o jej stosunku do Meredith, którą traktuje z jawną wrogością. - Amy przechodzi w filmie dramatyczną przemianę, można powiedzieć, że zatacza pełny krąg– mówi Rachel McAdams. – Amy uważa się za szczerą, nie złośliwą, a swe celne uwagi wygłasza ironicznym tonem. Momentalnie odtrąca Meredith, którą uważa za niegodną swego brata. Meredith jest bowiem kobietą sukcesu, uosabia wszystko to, czego wyrzekła się Amy. W końcu moja bohaterka uświadamia sobie, że odrzuciłaby każdą osobę z zewnątrz, bo wszystko, co przychodzi z zewnątrz, oznacza zmiany, a Amy chce, by wszystko zostało po staremu.

"Dzień dobry TV" (2010)
Producentka lokalnych wiadomości, Becky Fuller (Rachel McAdams) znalazła w końcu wymarzoną pracę w wielkim mieście – przejmuje władzę nad „Daybreak”, porannym programem nadawanym z Nowego Jorku. Jednak już od samego początku, to co miało być spełnieniem marzeń zaczyna przemieniać się w koszmar. I chociaż dziewczyna posiada wszelkie umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu, na jej drodze na szczyt pojawia się poważna przeszkoda: legendarny Mike Pomeroy (Harrison Ford), ekscentryczny, zarozumiały i zupełnie nie nadający się do współpracy prezenter wiadomości, który może stać się największym przekleństwem Becky... i jedyną szansą na uratowanie plasującego się na ostatnim miejscu w rankingach porannego programu.
- Dzień dobry TV nie jest konwencjonalną komedią romantyczną - wskazywał reżyser Roger Michell. - Jest w nim romans i mnóstwo nieporozumień, ale opowiada głównie o ludziach tworzących swego rodzaju rodzinę. Pod koniec filmu wszyscy ci ludzie, którzy pracują razem w maleńkim, zwariowanym światku, odkrywają, że są rodziną. To coś, czego Mike Pomeroy, grany przez Harrisona nigdy nie doświadczył. I coś, czego Becky Fuller zawsze szukała. Mimo tego, że tworzą nieoczekiwaną mieszankę, i mimo wszystkich obelg, jakimi się obrzucają, ostatecznie są w stanie razem pracować i Becky odnosi sukces - dodaje.