
"Fahrenheit 451" - (François Truffaut, 1966 rok)
W ogłupionym prymitywną telewizją i lekami na wszystko społeczeństwie, wrogiem numer jeden są książki i jako pobudzające do myślenia, są bardzo niebezpieczne. By zniszczyć to, co pozostało w skrytkach buntowników powołana zostaje organizacja strażaków, którzy publicznie palą książki, jak to zresztą czynili ich „wielcy” poprzednicy: pierwszy cesarz Chin i Hitler. Pewnego razu jeden z największych służbistów otwiera książkę, nie po to by ją zniszczyć...
media-press.tv

"Rok 1984" - (Michael Radford, 1984 rok)
Wizja świata podzielonego na 3 supermocarstwa, które ze sobą walczą. By utrzymywać społeczeństwo w ciągłym strachu i uzasadnić permanentną inwigilację, której symbolem jest Wielki Brat rozpowszechnia się informacje o wrogach wewnętrznych, mogących w każdej chwili zagrozić prawowiernemu społeczeństwu. Pracujący w Ministerstwie Prawdy Smith przerabiający artykuły na potrzeby Partii zakochuje się w Julii, którą bierze za agentkę Policji Myśli.
media-press.tv

"Ludzkie dzieci" - (Alfonso Cuaron, 2006 rok)
Świat pogrążony jest w chaosie wojen, głodu, zamachów terrorystycznych, a ludzie nieustannie wędrują w poszukiwaniu lepszego miejsca. Społeczeństwo starzeje się w zaskakującym tempie, gdyż od wielu lat nie pojawiło się na tym świecie dziecko. Akcja rozgrywa się w totalitarnej Wielkiej Brytanii, a bohater ma za zadanie bronić życia będącej w ciąży bohaterki.
"Ludzkie dzieci".Ponura wizja świata z niedalekiej przyszłości [RECENZJA]Zobacz więcej
media-press.tv

"Equilibrum" - (Kurt Wimmer, 2002 rok)
Libria to kraj, który przetrwał III wojnę światową. By nie dopuścić do kolejnych konfliktów zbrojnych rządzący Librią Ojciec nakazuje zażywanie prozium, leku, który likwiduje wszelkie uczucia. Na straży przestrzegania tego nakazu stoją klerycy. Jeden z nich Preston pewnego dnia przypadkowo nie zażywa swej dawki leku i zaczyna czuć, co jest uważane za zbrodnię przeciwko ludzkości, za którą każe się śmiercią.