
CZYTAJ TAKŻE:
"MUST BE THE MUSIC" 13.10.2013: JURORZY WYBIORĄ PÓŁFINALISTÓW [WIDEO + ZDJĘCIA]
MUST BE THE MUSIC. PÓŁFINALIŚCI VI EDYCJI PROGRAMU [ZDJĘCIA]
W show czekają nas arytmetyczne zmiany. W każdym z półfinałów wystąpi nie 8 jak dotąd, ale 7 wykonawców. Z każdego półfinału do finału awansuje nie dwóch jak miało miejsce w
poprzednich edycjach, ale tylko jeden wykonawca. To zaostrzy rywalizację, bo drugie miejsce nic nie daje. Oczywiście swoje "dzikie karty" rozdadzą fani show na facebooku oraz słuchacze RMF FM. Na ich werdykt będziemy jednak musieli poczekać do końca półfinałów. Najlepiej będzie więc zapewnić sobie finał głosami widzów od razu. Kogo zobaczymy w pierwszym półfinałowym starciu?
(fot. Polsat)

Chłopaki z zespołu Terra Bite w odcinku eliminacyjnym wykonali piosenkę Blondie - "One Way Or Another" w wersji trashmetalowej. Brzmieli niemal jak Limp Bizkit i bardzo spodobali się jurorom. Szczególnie chwaliła ich Kora: "Aranż genialny. Zaskoczenie totalne. Super, super. Mam nadzieję, że ktoś tak przearanżuje moje utwory". Zespół pochodzi z Rudy Śląskiej i gra od
2012 roku. W półfinale zagrają własną piosenkę "Yo Honey". Na pewno będzie głośno.
(fot. Polsat)

Zgredybillies to świetne własne, pełne ironii teksty i żywiołowa rock’a’rollowa muzyka, osadzona w duchu lat 50-tych. W eliminacjach zdobyli jurorów piosenką "Całe życie na kredycie". Mają styl i doskonale śpiewającego wokalistę co szczególnie podkreślali jurorzy. W półfinale zobaczymy ich w piosence o wiele mówiącym tytule "Muskularny Bit".
(fot. Polsat)

Sandaless to zespół z Ełku, gwarantujący mocne brzmienie. Grają nietypową mieszankę rocka, metalu i regaee jak w piosence z eliminacji pt. "Spacer". Ich brzmienie przywołuje dokonania Faith No More. Jest mocno, treściwie i ciekawie w aranżacjach. W eliminacjach na "NIE" była tylko ….Kora. Jak widać później musiała zmienić zdanie i stąd udział tej grupy w półfinale, w którym Sandaless zagra kolejny własny utwór zatytułowany "Wizje".
(fot. Polsat)