

"Doktor Ewa" (1970), TVP
"Doktor Ewa" to pierwszy polski serial medyczny. Produkcja Henryka Kluby poruszała problemy społeczne i obyczajowe polskiej wsi. Główną bohaterką była młoda lekarka Ewa (w tej roli Ewa Wiśniewska), która zaraz po studiach rozpoczęła pracę w w wiejskim ośrodku zdrowia.
"Doktor Ewa" wzbudzała kontrowersyjne opinie. Jedni zarzucali serialowi rozmijanie się z prawdą o zawodzie lekarza, drudzy zaznaczali, że serial to nie podręcznik medycyny i ma być przede wszystkim rozrywką dla widza.
media-press.tv

"Układ krążenia" (1970), TVP
Bohaterem 7-odcinkowej produkcji TVP był doktor Bognar (
Edward Lubaszenko). Posądzony fałszywie o dokonanie eutanazji i zawieszony w prawach wykonywania zawodu, postanawia sam na własną rękę - niezależnie od prowadzonego dochodzenia przez organa MO - prowadzić śledztwo i znaleźć prawdziwego winowajcę. W tym celu przenosi się z miejsca na miejsce, zmienia kilkakrotnie pracę, poznaje różnych ludzi. Każdy odcinek przedstawia kolejny etap poszukiwań doktora Bognara.
media-press.tv

"Szpital na perypetiach" (2001-2003), Polsat
Sitcom w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego i Tomasza Wiszniewskiego pokazywała telewizja Polsat w latach 2001–2003. Była to telewizyjna parodia na polską służbę zdrowia obnażająca m.in. stosunek pracowników szpitali do pacjentów. W rolach głównych zagrali: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Krzysztof Kowalewski, Paweł Wawrzecki, Ewa Dałkowska i Aleksandra Woźniak. Łącznie powstało 30 odcinków. Produkcja doczekała się jednak kontynuacji - serial "Daleko od noszy".
media-press.tv