
"Heidi"
Hedi to młody człowiek zmagający się z problemami życia codziennego oraz konwencjami społecznymi w Tunezji. Hediemu niewiele rzeczy się udaje. Wykonuje pracę, która nie daje mu satysfakcji i w której się nie sprawdza. Nie ma przyjaciół. Nie ma ambicji. Ma za to opiekuńczą matkę, która próbuje decydować za niego. Aranżowanie życia syna rozpoczyna od znalezienia idealnej synowej z odpowiedniego domu. Przygotowania do ślubu trwają. W międzyczasie Hedi okrywa swoją drogę do szczęścia u boku innej kobiety. Zakochuje się w otwartej Rim i postanawia wyjść poza konwencje. "Hedi" to bezpretensjonalna opowieść o ludziach i ich marzeniach, które zmieniają nie tylko ich świat.
Czas trwania: 1godz. 28 min.
fot. materiały dystrybutora Art-Film

"Siedmiu wspaniałych"
Armia bandytów pod wodzą bezwzględnego oligarchy terroryzuje małe miasteczko Rose Creek na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni mieszkańcy zwracają się o pomoc do grupy rewolwerowców. To awanturnicy, hazardziści i łowcy nagród, nie zawsze kierujący się szlachetnymi pobudkami. Mimo to siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom wroga. Wydają się być bez szans... Czy przy wsparciu mieszkańców, którym przewodzi młoda kobieta, uwolnią osadę spod bandyckich rządów?
Reżyser Antoine Fuqua, który największe sukcesy odnosił kręcąc męskie filmy, zwłaszcza błyskotliwe policyjne thrillery jak doskonały „Dzień próby” z Denzelem Washingtonem i Ethanem Hawke, czy „Gliniarze z Brooklynu”, bardzo ucieszył się, gdy szefowie studia MGM zaproponowali mu zrealizowanie westernu. – Byłem podekscytowany. Dorastałem, oglądając westerny. Zaraz jednak zacząłem myśleć. Dlaczego właśnie teraz kręcimy western? I dlaczego miałby on być on istotny dla współczesnej publiczności? – mówił. – Odpowiedziałem sobie: coraz powszechniejsze dziś rządy tyranii czynią nasz pomysł aktualnym. Bardzo potrzebni są nam dziś ludzie, którzy potrafią tyranii się przeciwstawić. Nasz film to opowieść o takich właśnie ludziach. Potwierdzał to Ethan Hawke: – Myślę, że to opowieść o całkiem współczesnej korporacyjnej chciwości, która prowadzi często do swego rodzaju totalitaryzmu. Taki był zamiar Antoine’a. Opowieść została wpisana w ramy starego archetypu o śmiałkach, którzy porywają się na niemożliwe – z takich opowieści wywodziło się „Siedmiu wspaniałych”, ale i „Parszywa dwunastka”.
Czas trwania: 2 godz. 12 min.
fot. materiały dystrybutora Forum Film

"Sekretne życie zwierzaków domowych"
Jeśli do tej pory myśleliście, że wasze pieski, kotki, kanarki, myszki, szczurki i inne mysie-pysie spędzają czas, kiedy wychodzicie do szkół i pracy, na tęsknym oczekiwaniu na was, szybko zweryfikujecie tę opinię. „Sekretne życie zwierzaków domowych” pokazuje, czym tak naprawdę zajmują się nasze zwierzaki, kiedy tylko opuścimy próg domu.
W manhattańskim wieżowcu dzień zaczyna się z chwilą, gdy dwunożni właściciele czworonogów opuszczają mieszkania, by udać się do pracy, szkoły i na swoje codzienne spotkania. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa codzienność zwierzaków domowych każdej maści, koloru, upierzenia i rasy, ich codzienna rutyna od 9 do 17. To wtedy spotykają się ze sobą pod naszą nieobecność, opowiadają sobie o swoich właścicielach, oglądają Animal Planet, zwierzęce reality show. Jest wśród nich Max, szybki, skoczny i zwinny terier, dla którego centrum życia jest właścicielka Katie. Max jest w niej zakochany bezgranicznie, ale sytuacja nieco się komplikuje, kiedy Katie przynosi do domu wielkiego psiaka – Duke’a, który ma dotrzymywać Maxowi towarzystwa, kiedy ona jest w pracy. Duke nieco odstaje od reszty zwierzaków z manhattańskiego wieżowca – jest wielki, nierasowy, a do tego nie umie się zachować. Kiedy nielubiący się duet znajdzie się na niebezpiecznych przedmieściach Nowego Jorku, Max i Duke będą musieli zakopać topór wojenny i zjednoczyć siły przeciwko przebiegłemu królikowi Snowballowi, stojącemu na czele armii porzuconych zwierzaków, swoistej zwierzęcej mafii. Nie mają wiele czasu, Katie wróci do domu w okolicach obiadu…
Czas trwania: 1 godz. 30 min.
fot. materiały dystrybutora UIP