
Po śmierci matki, pochodzącej z chłopskiej rodziny kaszubskiej, Mateusz Kroll zostaje przygarnięty przez arystokratyczną rodzinę ojca. Chłopiec dorasta w pałacu wraz z przyrodnim rodzeństwem. Zakochuje się w Maricie von Krauss. Czasy są niespokojne, a w państwie pruskim narastają napięcia polityczne.
"Kamerdyner" - TVP Kultura, godz. 20:00
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Żołnierz Ray Garrison zostaje przywrócony do życia przez korporację RST jako super-człowiek zwany Bloodshot. Jego krew pełna jest neotechnologicznych rozwiązań. Mężczyzna jest silniejszy od każdego, a jego organizm ma niezwykłą zdolność do natychmiastowej regeneracji. Niestety za sprawą decyzji korporacji traci kontrolę nad swoim życiem. Wspomnienia i pamięć zostają mu wykasowane, trudno mu więc odróżnić prawdę od fikcji. Ze wszystkich sił jednak stara się zawalczyć o siebie.
"Bloodshot" - Cinemax, godz. 20:00
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Film dokumentalny oparty na zrekonstruowanych filmach archiwalnych z wojny polsko - sowieckiej 1920 roku, zakończonej jednym z największych sukcesów militarnych narodu polskiego. W "Wojnie światów" wykorzystano również nagrania radiowe, relacje uczestników i świadków wydarzeń, a także archiwalne świadectwa materialne, które przetrwały do naszych czasów: fotografie, rozkazy oraz zapisy tajnych raportów. Telewizja Polska przeprowadziła cyfrową rekonstrukcję stuletnich, niepublikowanych dotąd archiwalnych filmów, m. in. z Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Czech Węgier i USA. W sierpniu 1920 roku stoczona została jedna z ważniejszych dla Polski bitew - Bitwa Warszawska, zwana Cudem nad Wisłą. Wojna polsko - sowiecka zaczęła się jednak dużo wcześniej, skończyła dużo później i nie ograniczała się do obrony Warszawy; przeciwnie toczyła się na terenie od Smoleńska do Warszawy, od Płocka do Lwowa. Nie była cudem, tylko efektem znakomitej synchronizacji dowodzenia, wywiadu i waleczności żołnierzy. Jak dramatyczna była sytuacja, świadczą decyzje władz z lipca roku 1920 o ewakuacji placówek dyplomatycznych i archiwów oraz pośpieszna ucieczka części przedsiębiorców.
"Wojna światów" - TVP 1, godz. 20:30
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

Dalsze losy Adasia Miauczyńskiego z poprzednich filmów Marka Koterskiego "Dom wariatów", "Nic śmiesznego", "Ajlawju" i "Dzień świra". W rolach głównych znakomite kreacje aktorskie - jako Adaś w przeszłości i dziś - stworzyli Andrzej Chyra i Marek Kondrat. Wspomnienia Sylwka związane z ojcem, przeplatają się ze wspomnieniami samego Adama, narzucając obraz czarnej sztafety pokoleń.
"Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - TV 4, godz. 22:35
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv